lehká váha ufc 236

Holloway a Poirier o přechodný pás! Khabib už je v pozoru

Max Holloway
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

V neděli 14.dubna nás čeká galavečer UFC 236 s main eventem v podobě zápasu o přechodný pás v lehké váze. V něm se utkají Max Holloway a Dustin Poirier, který nastupuje místo Tonyho Fergusona.

Fanoušci se na Fergusona těšili, ale podle informací prezidenta UFC Dana Whitea, zápas odmítl s vysvětlením, ať si na přechodný titul zkusí sáhnout právě Poirier, než vody UFC opustí na dobro. Kromě toho má Tony stále dost svých rodinných problémů, které musí ještě dořešit.

Poirier se ale už několik měsíců dohaduje s UFC na svém twitterovém účtu, na kterém označuje UFC jako "No. 1 bullsh*t company" (sr**ková organizace číslo jedna) a žádá, aby byl propuštěn ze smlouvy.

Podle jeho slov se totiž nejprestižnější MMA organizace světa k lehké váze nechová správně a vypichuje zápasy ostatních fighter. On sám by si přitom věřil klidně na Conora McGregora, nebo již zmiňovaného Fergusona, ale UFC mu ani jednoho z nich nechce nabídnout.

GALERIE: Max Holloway a Dustin Poirier

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Dustin Poirier


V případě Maxe Hollowaye se jedá o pokus prosazení v lehké váze a případnému útoku na pozici šampióna proti Khabibovi, který si ale nyní odpykává trest za vyskočení z otagonu v Las Vegas, kde předtím stihl namlátit McGregorovi.

 

Max měl v posledním roce smůlu se zraněním, kdy do zápasu s Brianem Ortegou nastupoval až napodruhé. První zápas byl na poslední chvíli zrušen kvůli podezření z otřesu mozku Hollowaye. Na tiskové konferenci si totiž zpovídající Michael Bisping všiml, že s Maxem není něco v pořádku. Za několik měsíců ale nastoupil proti Ortegovi a zápas bez problémů vyhrál.
 V co-main eventu se představí ve střední váze pětka Israel Adesanya proti čtyřce Kelvinovi Gastelumovi. The "Last Stylebender", jak se Adesanyovi přezdívá, je vycházející hvězdou UFC a jedním z možných následovníků Andersona Sylvy ve statusu nejlepšího bojovníka. Tento devětadvacetiletý bijec má na svém kontě celých 16 výher a žádnou prohru a jeho zápasy patří, ohledně stylu, k tomu nejlepšímu co lze v případě MMA vidět.


Mezi další zápasy na kartě patří souboj dvou K.O. mašin Eryka Anderse (z 11ti výher 7 KO) a Khalila Rountree Jr. (z 8mi výher 5 KO), kdy si Khalil odskočil ze své light heavyweight divize do divize middleweight.


UFC 236 můžete sledovat živě ze soboty na neděli na stanici Nova Sport 2 a na Voyo.

bst TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   19:00 21:10
   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program