Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

lehká váha ufc 236

Holloway a Poirier o přechodný pás! Khabib už je v pozoru

Max Holloway
Zdroj: Profimedia

V neděli 14.dubna nás čeká galavečer UFC 236 s main eventem v podobě zápasu o přechodný pás v lehké váze. V něm se utkají Max Holloway a Dustin Poirier, který nastupuje místo Tonyho Fergusona.

Fanoušci se na Fergusona těšili, ale podle informací prezidenta UFC Dana Whitea, zápas odmítl s vysvětlením, ať si na přechodný titul zkusí sáhnout právě Poirier, než vody UFC opustí na dobro. Kromě toho má Tony stále dost svých rodinných problémů, které musí ještě dořešit.

Poirier se ale už několik měsíců dohaduje s UFC na svém twitterovém účtu, na kterém označuje UFC jako "No. 1 bullsh*t company" (sr**ková organizace číslo jedna) a žádá, aby byl propuštěn ze smlouvy.

Podle jeho slov se totiž nejprestižnější MMA organizace světa k lehké váze nechová správně a vypichuje zápasy ostatních fighter. On sám by si přitom věřil klidně na Conora McGregora, nebo již zmiňovaného Fergusona, ale UFC mu ani jednoho z nich nechce nabídnout.

GALERIE: Max Holloway a Dustin Poirier

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Dustin Poirier


V případě Maxe Hollowaye se jedá o pokus prosazení v lehké váze a případnému útoku na pozici šampióna proti Khabibovi, který si ale nyní odpykává trest za vyskočení z otagonu v Las Vegas, kde předtím stihl namlátit McGregorovi.

 

Max měl v posledním roce smůlu se zraněním, kdy do zápasu s Brianem Ortegou nastupoval až napodruhé. První zápas byl na poslední chvíli zrušen kvůli podezření z otřesu mozku Hollowaye. Na tiskové konferenci si totiž zpovídající Michael Bisping všiml, že s Maxem není něco v pořádku. Za několik měsíců ale nastoupil proti Ortegovi a zápas bez problémů vyhrál.
 V co-main eventu se představí ve střední váze pětka Israel Adesanya proti čtyřce Kelvinovi Gastelumovi. The "Last Stylebender", jak se Adesanyovi přezdívá, je vycházející hvězdou UFC a jedním z možných následovníků Andersona Sylvy ve statusu nejlepšího bojovníka. Tento devětadvacetiletý bijec má na svém kontě celých 16 výher a žádnou prohru a jeho zápasy patří, ohledně stylu, k tomu nejlepšímu co lze v případě MMA vidět.


Mezi další zápasy na kartě patří souboj dvou K.O. mašin Eryka Anderse (z 11ti výher 7 KO) a Khalila Rountree Jr. (z 8mi výher 5 KO), kdy si Khalil odskočil ze své light heavyweight divize do divize middleweight.


UFC 236 můžete sledovat živě ze soboty na neděli na stanici Nova Sport 2 a na Voyo.

bst TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program