Publikováno 12. 10. 2018
zajímavost všimli jste si?

Khabib jako Krpálek? Nikdy se nepotkali, ale jedno mají společné!

Khabib Nurmagomedov a Lukáš Krpálek
Zdroj: Profimedia

Oba dva patří ve svých disciplínách ke světové špičce. Aktuální šampion UFC v lehké váze Khabib Nurmagomedov a olympijský vítěz z Ria judista Lukáš Krpálek. Přestože se jejich cesty pravděpodobně nikdy nestřetly a asi ani nestřetnou, jedno mají společné.

Fanoušci si toho všimnou na první pohled a ikdyž mnozí vědí, spousta z nich stále tápe, co že to mají jejich oblíbenci s ušima? Odpověď na otázku má už dokonce vlastní termín - karfiolové ucho.
 


 

Ucho tvoří z větší části chrupavka a když se při zápasení opakovaně dostává pod tlak, ať už působením žíněnky, nebo soupeřovi paže, nahromadí se v něm krev a ta ucho deformuje. Mezi sportovci se pak lidově říká, že mají karfiolové (květákové) uši.

15

GALERIE: Khabib Nurmagomedov a Lukáš Krpálek mají stejné uši

Zdroj: Profimedia

Khabib Nurmagomedov

Hodnocení:

"Myslím, že takto to má 99,5 % judistů. Když jste na zemi a potřebujete se dostat na krk, tak nejlépe se dostanete přes uši," prozradil kdysi bývalý československý judista Jiří Sosna.
 


 

U Nurmagomedova je to pochopitelně ze stejného důvodu, protože u jeho wrestlerského způsobu zápasení se musí často dostávat ze soupeřova chvatu.

mm TN.cz