noční zápasy

Kempný řídil velkolepý obrat Capitals, trefil se i Zacha

Michal Kempný

Michal Kempný po návratu po zranění září a proti Vancouveru zařídil výhru dvěma góly. Trefil se i Pavel Zacha, Vrána s Hertlem a Gudasem si připsali asistenci.

Michal Kempný se nedávno vrátil na led po těžkém zranění stehenního svalu a chuť k hokeji je znát. Vancouveru dal v noci dokonce dva góly a pomohl Capitals k výhře 6:5 na nájezdy.

Výhra se ale nerodila lehce. Capitals se rychle ujali vedení, Vancouver ale postupně obrátil a po polovině zápasu vedl už 5:1. Vteřinu před koncem druhé třetiny dal gól naděje Kuzněcov a zavelel k velkolepému obratu.

Hned ve druhé minutě závěrečné části ujel v oslabení Eller, a pak následovaly tři minuty slávy Michala Kempného. Český obránce nejdříve propálil vše, co mu stálo v cestě, od modré čáry a ve 48. minutě vyrovnal bombou z první. Obrat dokonali Capitals na nájezdy. Bod za nahrávku si připsali i Jakub Vrána a Radko Gudas.

New Jersey začíná tragický start do sezony a po devíti zápasech má na kontě jen šest bodů. Daří se ale Pavlu Zachovi, který zatím nastoupil pětkrát a připsal si pět bodů za dva góly a tři asistence.

Druhou branku přidal v zápase s Arizonou, ve kterém vedli Devils 2:0 a později i 3:2, na body to ale nestačilo. Arizona dokázala zareagovat i na Zachův gól z rychlého úniku a otočila na konečných 5:3.

Vedlo i San Jose, když po druhé nahrávce Hertla otevřel skóre Labanc, Toronto ale díky třema gólům v posledních pěti minutách zvítězilo 4:1.