Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rázná žena tak se to musí

Ke sporáku? Kdepak, v Chelsea takhle žena setřela kapitána!

Marina Granovská a John Terry
Zdroj: Profimedia

Jiný kraj, jiný mrav. Tohle známé úsloví platí zřejmě i ve fotbalovém prostředí. Zatímco v domácí lize posílají fotbalisté ženy ke sporáku, v Anglii to funguje trochu jinak. Třeba v takové Chelsea se žena vůbec nemazala se samotným kapitánem.

Na ten případ si ještě dobře vzpomínáme. Po utkání pražské Sparty v Brně (3:3) poslal prostřednictvím twitteru toho času zraněný záložník hostujícího týmu Lukáš Vácha chybující asistentku rozhodčího Lucii Ratajovou ke sporáku.
 

V podobném duchu se vyjádřil i sparťanský gólman Tomáš Koubek. Čas na vaření Ratajová dostala, od disciplinárky vyfasovala čtyřzápasový distanc, tresty si odnesli ale i oba nevychovaní fotbalisté. Nejprve je Sparta poslala trénovat svůj ženský tým, pak trest v podobě tréninku s mládeží mimo Spartu a pokutu 40 tisíc navrch dostali výtečníci i od disciplinární komise.

To v Anglii to mezi ženami a muži funguje trochu jinak. Alespoň v londýnské Chelsea. Té totiž jedna žena šéfuje. A ředitelka a pravá ruka majitele Romana Abramoviče Marina Granovská si opravdu nebere servítky.

Na vlastní kůži se o tom přesvědčil dokonce i kapitán fotbalistů ze Stamford Bridge John Terry. Když se zkušený fotbalista domlouval na novém kontraktu, řekl si o větší plat. Jenže tvrdě narazil. "Buď podepiš, nebo jdi do pr...!" slyšel překvapený kapitán Chelsea od Mariny. A podepsal...

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:20 23:25

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   23:25

   NHL News

   23:35

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 21:15 23:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   23:00

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

Celý Program