hodnocení závodu

Když bych měla puk, měla bych lepší tah na bránu, žertovala Ledecká

Jiří Průša
Jiří Průša
15.2. 2021 18:56
Téma:

V alpské kombinaci na mistrovství světa zajela česká lyžařka Ester Ledecká další skvělé umístění. Za osmé místo je ráda, ale sjezdovka ji připomínala spíše ledovou plochu.

Ester Ledecká zakončila své vystoupení na mistrovství světa v alpském lyžování osmým místem z kombinace. "Z osmého místa mám radost. Super-G vyšlo skvěle a ten slalom byl boj o život, jela jsem nejlépe, jak jsem zvládla," hodnotila závod.

 

Po superobřím slalomu držela česká fenoménka čtvrtou pozici, ale slalom se jel na velmi zledovatělé sjezdovce. "Organizátoři se snažili, aby to všichni měli stejné, ale bohužel se jim to nepovedlo a udělali nám z toho ledovou horu. Na ničem podobném jsem ještě nikdy nelyžovala, takže to byla taková malá premiéra. Možná, že když bych měla puk, tak bych měla lepší tah na bránu," vtipkovala Ledecká.

 

Celkově je královna sjezdovek se svým vystoupením na MS spokojená: "Jsem ráda, že mám takhle stabilní výkony mezi těmi nejlepšími lyžaři na světě. V rychlostních disciplínách jsem teď byla třikrát na čtvrtém místě. Jsem moc pyšná na svůj tým, myslím, že jsme letos odvedli skvělý kus práce a budeme na tom ještě pracovat, abychom mohli bojovat o ty nejvyšší příčky."

Plány po mistrovství světa už má dané. "Teď si dám čokoládu a pak si chvilku odpočinu," pronesla v dobré náladě. "Myslím, že zhruba tak den a pak se půjdu přešupačit na snowboarďačku, na což se moc těším, protože mi to moc chybí," připomněla svou druhou disciplínu, ve které je rovněž postrachem všech soupeřek.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   11:00 13:00
   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

Celý program