KSW 61

Kdo s koho: Kincla čeká stará tvrdá škola, podle sázkovek je ale favoritem

David Chmátal
David Chmátal
5.6. 2021 17:30
Téma:
MMA

Už za pár hodin se do klece postaví český MMA zápasník Patrik Kincl. Na KSW 61 ho čeká polský ranař Tomasz Romanowski a vy zápas můžete sledovat na Voyo od 20:00. Předtím se však podívejte na předzápasové statistiky.

 Patrik Kincl (23-9)

Český bijec se po pěti letech vrací do velterové váhy. Limit 77 kilogramů však splnil bez problémů a podle svých slov mu hubnutí ze síly nic neubralo. Do KSW se loni zapsal koncentrovaným výkonem zakončeným knokautem v prvním kole. Celkově má na kontě čtyři výhry v řadě s posledním neúspěchem v roce 2018, kdy ve třech kolech podlehl Karlosu Vémolovi. Za kariéru ukončil 11 soupeřů KO/TKO, 6 donutil odklepat a 5 porazil na body.
 

Tomasz Romanowski (13-7)Polsku dobře známý ranař, který si vydobyl slávu hlavně vítězstvím v MMA reality show Tylko Jeden, kde získal odměnu 1,2 milionu korun a smlouvu s KSW. V organizaci úspěšně absolvoval jeden duel a celkem má za sebou osm vítězství a jeden duel “no contest“. Za kariéru vyhrál jen čtyři zápasy před limitem, jeden vzdáním soupeře.

 

Fyzické parametry

Kincl je se 180 centimetry o 2 centimetry vyšší, než soupeř a v kleci může těžit i z delšího rozsahu paží (183 vs. 175). Z dálky tak může oťukávat, načítat soupeř a hrozit bleskovým kopem, zatímco si bude připravovat konečnou kombinací. 


Co o soupeři říká Kincl?

“Tomasz Romanowski pochází z takové klasické polské tvrdé školy. Stojí, hrne se dopředu nebo boxuje z ústupu, ale čistě rovně. Má rád přestřelky, chce si prosadit svoji zadní ruku a chce to urvat hodně na sílu. Vím, že je to zkušený wrestler, má skvělé reakce na porazy a myslím si, že tam bude cesta přes moji pravou stranu."

 

Knokaut nebo submise

Patrik se do KSW zapsal sestřelením Tomasze Drwala a i nyní by rád zápas ukončil před limitem. Na první kolo to však nevidí. Při rozhovor v pořadu Nastavený čas, který běží každý pátek od 17:30 na TN Live, prozradil, že raději než knokaut by rád předvedl submisi, nejlépe rear naked choke jednou rukou, jako to udělal David Dvořák na UFC.

Anketa

Jakým způsobem Patrik Kincl vyhraje?

Hlasovalo 16 lidí.Jak to vidí sázkovky?

Patrik Kincl je jasným favoritem, a to rozdílem třidy. Kurz na výhru se u něj pohybuje kolem 1,3 zatímco u polského borce kolem 4. Nicméně v kleci se může stát cokoli.

 
Domácí výhoda

Ačkoli je Kincl favoritem, soupeř bude mít výhodu domácí půdy a v kleci bude hnán převážně polskými diváky, kteří se po roce vrátí na tribuny. Na druhou stranu i Kincl se v KSW teší velké oblibě a je přesvědčený, že už v prvním kole si publikum získá na svou stranu.

 

KSW 61 sledujte dnes od 20:00 na portálu Voyo. Patrik Kincl nastoupí do šestého zápasu večera.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program