šance na titul

Kdo vyzve šampiona? Nenechte mě čekat, jsem stařík, vzkazuje Teixeira

David Chmátal
David Chmátal
9.11. 2020 13:29
Téma:
UFC

Situace v polotěžké váze se znovu komplikuje. O právo vyzvat úřadujícího šampiona soupeří hned dva rivalové – veterán Glover Teixeira a král střední váhy Israel Adesanya. Vše má nyní v rukou šéf organizace Dana White, který si příští kroky musí dobře promyslet.

Teixeira o víkendu na UFC Fight Night 182 uškrtil favorizovaného Thiaga Santose a po aktualizování žebříčku jistě obsadí první příčku v polotěžké váze. 
 

„Dano White, no ták chlape. Jsem už stařík a ty tu šanci chceš dát Adesanyovi a nechat mě čekat? Mám pět zápasů v řadě, porážím tyhle mladíky, dej mi titulovou šanci,“ vzkázal 41letý UFC veterán po vyhraném zápase.Teixeira již jednou titulovou šanci měl, ale v roce 2014 podlehl dominantnímu Jonu Jonesovi. Nyní se vypracoval zpět na vrchol a papírově mu druhý, pravděpodobně poslední, pokus bezesporu náleží. Mnohé svým výkonem přesvědčil, ale v cestě mu stojí neporažený Adesanya.


O deset let mladší zápasník dominuje ve váhovce do 84 kg a nově cílí i na druhý titul. Šanci mu přislíbil právě Dana White, který na začátku listopadu prohlásil, že Adesanya bude příštím vyzyvatelem Jana Blachowicze.

Avšak po nedělním výkonu Teixery své rozhodnutí musí přehodnotit. „Nemýlí se. Je v UFC celé věky, je na vítězné vlně, dnes večer vypadal skvěle a šanci si zaslouží. Je srandovní, že ho vždy odepíšu a pochybuju, zda na to stále má, ale vždy mě vyvede z omylu,“ komentoval White výkon 41letého ranaře.
 


 

A pokračoval vyjádřením o právu vyzvat šampiona: „Musíme to vyřešit. Slyšel jsem jeho slova a souhlasím. Beru ho vážně. Už o něm nikdy nebudu pochybovat.“
 

Na výkon potenciálního soupeře reagoval i sám Jan Blachowicz, který titul získal 27. září knokautováním Dominicka Reyese.


„Skvělý zápas a neuvěřitelný výkon Glovera Teixeiry. Rozhodně si zaslouží šanci na titul a ochutnat legendární polskou sílu. Pokud Adesanya nevydrží do března, pojdmě do toho,“ shrnul šampion polotěžké váhy na Twitteru.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program