Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2016 19:47
ligová hvězda ve hře sparta i slavia

Kdo uloví Šurala? Na českou ligu chce astronomický plat!

Zdroj: TV Nova

Josef Šural je nejžádanější zboží na českém přestupovém trhu. Zatím stále trénuje s Libercem, kde mu v létě končí smlouva, ale pod Ještědem dost pravděpodobně nezůstane. O reprezentačního záložníka mají totiž kromě pražských "S" zájem i kluby ze zahraničí.

Šural se za čtyři a půl roku v Liberci stal klíčovým hráčem týmu. Zažil titul, tažení Evropskou ligou i postup reprezentace na EURO. A Liberec je mu už malý, odmítl prodloužit smlouvu. "Jak kluby, tak i Pepa, potažmo jeho agent, dostali oficiální svolení jednat," prozradil sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.


"Chtěl bych mít šanci poprat se o EURO, proto hodně přemýšlím. Musí to být klub, ve kterém budu hrát," zdůraznil Šuralm, který se chce zabezpečit. V zákulisí se mluví o tom, že požaduje měsíční plat dosažitelný jen v zahraničí - až 800 tisíc korun.


V Česku tak připadá v úvahu jen přestup do bohatých pražských "S". "Bavili jsme se o hodně věcech, nabídka Sparty je hodně dobrá," prozradil pětadvacetiletý záložník.

Josef Šural při startu zimní přípravy Slovanu
Zdroj: ČTK Josef Šural při startu zimní přípravy Slovanu


Jednání potvrdila i Sparta. "Mluvil jsem s ním dvakrát, ještě jednou se s ním chci potkat. Rozhodnutí ale necháme na něm. V tuhle chvíli musím říct, že on je pro nás priorita," nechal se slyšet sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.


TAKÉ ČTĚTE:


Šural chce hlavně před evropským šampionátem ve Francii hrát, ale v Liberci se s hráči nemazlí. Když neprodlouží smlouvu, klidně je před vypršením kontraktu za trest pošlou do B-týmu.


"Už se to tady párkrát stalo, ale byli jsme domluveni, že smlouvu prodlužovat nebudeme. Takže to neřeším," dodal Šural, o jehož budoucnosti by se mělo rozhodnout do konce týdne.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

Celý Program