Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ligová hvězda ve hře sparta i slavia

Kdo uloví Šurala? Na českou ligu chce astronomický plat!

Zdroj: TV Nova

Josef Šural je nejžádanější zboží na českém přestupovém trhu. Zatím stále trénuje s Libercem, kde mu v létě končí smlouva, ale pod Ještědem dost pravděpodobně nezůstane. O reprezentačního záložníka mají totiž kromě pražských "S" zájem i kluby ze zahraničí.

Šural se za čtyři a půl roku v Liberci stal klíčovým hráčem týmu. Zažil titul, tažení Evropskou ligou i postup reprezentace na EURO. A Liberec je mu už malý, odmítl prodloužit smlouvu. "Jak kluby, tak i Pepa, potažmo jeho agent, dostali oficiální svolení jednat," prozradil sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.


"Chtěl bych mít šanci poprat se o EURO, proto hodně přemýšlím. Musí to být klub, ve kterém budu hrát," zdůraznil Šuralm, který se chce zabezpečit. V zákulisí se mluví o tom, že požaduje měsíční plat dosažitelný jen v zahraničí - až 800 tisíc korun.


V Česku tak připadá v úvahu jen přestup do bohatých pražských "S". "Bavili jsme se o hodně věcech, nabídka Sparty je hodně dobrá," prozradil pětadvacetiletý záložník.

Josef Šural při startu zimní přípravy Slovanu
Zdroj: ČTK Josef Šural při startu zimní přípravy Slovanu


Jednání potvrdila i Sparta. "Mluvil jsem s ním dvakrát, ještě jednou se s ním chci potkat. Rozhodnutí ale necháme na něm. V tuhle chvíli musím říct, že on je pro nás priorita," nechal se slyšet sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.


TAKÉ ČTĚTE:


Šural chce hlavně před evropským šampionátem ve Francii hrát, ale v Liberci se s hráči nemazlí. Když neprodlouží smlouvu, klidně je před vypršením kontraktu za trest pošlou do B-týmu.


"Už se to tady párkrát stalo, ale byli jsme domluveni, že smlouvu prodlužovat nebudeme. Takže to neřeším," dodal Šural, o jehož budoucnosti by se mělo rozhodnout do konce týdne.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program