tradiční klání

Chceš na olympiádu? Čeká tě Fed Cup! I taková jsou pravidla nominace

Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia
Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Strýcová
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 13. 2. 2020
Téma:

Finálový turnaj Fed Cupu je rozlosovaný. České tenisové reprezentantky se ve skupině D střetnou s Německem a Švýcarskem. Zatím ale není jasné, které hráčky se do Budapešti vypraví. Nový a náročnější systém turnaje není v olympijské sezoně zrovna vítaný s nadšením, zároveň ale finálové klání v Maďarsku může znamenat pro Petru Kvitovou i Barboru Strýcovou letenku do Tokia.

Nikdy neříkej nikdy. Barbora Strýcová se na konci roku 2018 rozloučila s fedcupovým týmem, jenže si asi neuvědomila, jaké jsou kvóty pro účast na olympiádě v Tokiu. Kromě žebříčkového umístění je třeba, aby se v posledních dvou sezonách objevila v dresu národního týmu ve Fed Cupu. A tak by nyní možná mohla vzít svá slova o konci zpět. Nikdo by se na ní nezlobil. Vždyť je stále v parádní formě a v Tokiu by klidně mohla v deblu hrát o medaili.

I tato fakta budou v nejbližších týdnech rozhodovat o tom, koho sebou vezme kapitán fedcupového týmu sebou do Budapešti.
Svoji pozvánku na turnaj doposud potvrdila jen Petra Kvitová. I pro tu je ale účast v maďarské metropoli nutností. Minulý rok neodehrála jediný zápas za fedcupový tým a pokud by svoje počínání zopakovala i letos, s Tokiem by se mohla rozloučit.Kvitová samozřejmě nominační kritéria nekomentuje. Mluví jen o ambicích. "Jak na to koukám, tak máme asi nejtěžší skupinu. Věřím ale, že máme dobrý tým a že se s tím nějakým způsobem popereme," říká druhá nejlepší česká tenistka.


Co se týče české jednička a aktuálně třetí nejlepší hráčky planety Karolíny Plíškové, její účast ve Fed Cupu je zatím nejasná. Podmínku pro účast v Tokiu má na rozdíl od Kvitové se Strýcovou splněnou. „Ještě to nechávám otevřené, domluvila jsem se s Petrem Pálou, že si sedneme před turnajem v Indian Wells,“ sdělila webu novasport.tv.Plíškovou čeká před fedcupovým kláním turné po Asii a Americe a týden po Fed Cupu přijde turnaj ve Stuttgartu, který předloni vyhrála. Pokud by se prý nakonec omlouvala, obavy z negativních reakcí nemá. „Věřím, že by fanoušci moje rozhodnutí pochopili, stejně jako v minulosti chápali absence jiných holek. Kalendář je hodně nabitý, musíme pečlivě vybírat,“ dodává Plíšková.

Právě dvojice Plíšková – Strýcová byla v minulých letech největší jistotou Fedcupového týmu, Karolína s Bárou společně vyhrály i čtyři klíčové čtyřhry. Nejaktivnější tenistku byla v posledních pěti letech jednoznačně Plíšková, když se ze 13 akcí účastnila osmi a zároveň odehrála nejvíce utkání -14 singlů a 6 deblů. Barbora Strýcová byla na devíti kláních, nastoupila ale jen v sedmi dvouhrách a šesti čtyřhrách. Petra Kvitová během sedmi fedcupových zápasů odehrála 11 dvouher.

aze TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program