Jejich názor

Kdo může za zkrat Sparty? Fanoušci letenského klubu mají jasno!

Tréner Sparty Václav Jílek
Zdroj: koláž Tn.cz/profimedia
Tréner Sparty Václav Jílek
Téma:

Ještě v 83. minutě vedli 2:0, jenže nakonec s tureckým Trabzonsporem remizovali 2:2. Fotbalisté Sparty těžce nezvládli závěr úvodního zápasu 3. předkola Evropské ligy na prázdné Letné. Fanoušci klubu po utkání zasypali sociálně sítě týmu svými komentáři a víceméně se shodli na dvou vinících selhání v posledních minutách.

Zápas měli rozehraný skvěle. Po gólech Costy a Kangy vedli Letenští 2:0, ale v závěrečných osmi minutách nejprve snížil Ekuban, a o pár minut srovnal střídající Sörloth.


Fanoušci selhání nechápali a podle nich za porážku mohou hlavně trenér Václav Jílek, který utkání prokoučoval a střídající útočník Libor Kozák, jenž přišel na posledních 10 minut a nezvládl ubránit Ekubana při prvním gólu a navíc se na hřišti spíše „plazil“, než aby hrál fotbal.


„Tak dobře, jsem fanda, věřím v zázraky, věřím, že v Trabzonu vyhrajeme. Pravej fanoušek prostě musí. Ale i jako ten fanoušek říkám - sežeňte proboha už opravdovýho útočníka (nápověda: nebude to člověk, který je zdarma nebo skoro zdarma) a Jílek ať taky jde do sebe, protože dneska to prokaučoval i on,“ napsal na Facebook Martin Jaroš.


„Sorry, ale Jílek to dneska totálně prokaučoval,“ doplnil fanoušek Matěj Štědrý. „Ten Kozák přijde na plac, jeden gól zaviní, a klasicky nevyhraje nic. Proč ho tam pořád cpe? Ale ten konec, to je zase ostuda,“ dodal další příznivec Letenských Kryštuf Petrusek.


V podobném duchu se vyjádřil i Cristiano Totzauer. „Proč proboha. Nevěřil jsem, že jim 2 góly dáme, ale během hry bych nevěřil, že 2 dostaneme. Z ničeho 2 góly a do Turecka v takový nevýhodě.“


Před fotbalisty Sparty stojí jasný cíl. Pokud chtějí postoupit, musí vstřelit gól a vyhrát, nebo remizovat 3:3 a více. Odveta je v plánu ve čtvrtek 15. srpna od 19:30.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   09:05 10:00
   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

   15:35

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program