derby pražských "S"

Sparta ovládla Virtuální derby 6:2, překvapil David Novotný!

lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 10. 5. 2020
Téma:

Všichni fotbaloví fanoušci doufají, že se FORTUNA:LIGA do konce května rozběhne, ale už nyní tu máme menší předkrm v podobě Virtuálního derby pražských „S“. V zápase odvěkých rivalů se ve hře FIFA 20 utkají Adam Hložek, Lukáš Provod či Alex Král, ale i Jakub Štáfek nebo Ben Cristovao.

Aktualizace (15:21): Po napínavém boji vítězí Sparta Praha 6:2. Za Slavii bodovali pouze bývalí hráči Alex Král a Tomáš Jablonský. Nejnapínavější podívanou nabídl souboj RIIJKa a The Johnyho, kdy zápas po prodloužení skončil 4:5 a rozhodl až závěrečný hvizd. Všechny diváky překvapil herec David Novotný, který ukázal, že fotbal umí zahrát i na konzoli a slavistického zástupce Vojtěcha Kotka přehrál vysoko 6:1.

Fotbal je pro náš národ nedílnou součástí života a oba velkokluby se proto rozhodly uspořádat virtuální derby pro dobrou věc. V rámci utkání se totiž prodávají symbolické lístky a výtěžek z nich půjde pro zdravotní sestry. 

Dle posledních zpráv před zápasem těsně vedla AC Sparta Praha, jejíž fanoušci nakoupili okolo 2200 lístků (asi o sto více než slávisté). Uvidíme však, co s tímto fanouškovským bojem udělá samotné derby, v němž se bude hrát celkem osm zápasů.

Celý souboj otevře dvojice Adam Karabec a Petar Musa, členové A-týmů obou klubů. Postupně se do zápasu zapojí z řad aktivních hráčů také Adam Hložek a Lukáš Provod. Dále v zápase uvidíme dva bývalé hráče obou týmů: Za Spartu to bude slovenský reprezentant Juraj Kucka a obránce Českých Budějovic, Jiří Kladrubský. Slavii zastoupí tandem Alex Král a Tomáš Jablonský.
 

Ve Virtuálním derby nesmí chybět ani známí fandové. Fanoušky Sparty reprezentují herci David Novotný s Jakubem Štáfkem, slávisty zase zpěvák Ben Cristovao a herec Vojtěch Kotek. Oba týmy vyšlou do boje nakonec i dva profesionální gamery.

Sešívané bude samozřejmě reprezentovat člen SuperSlavia eSports – kobbycz. Druhým hráčem bude fanoušek Slavie a hráč esport týmu Entropiq – RIIJK. Rudý dres budou v derby nosit i The Johny a Emerickson, tedy dva nejstarší členové FIFA týmu Sparty.


 

Zápas začíná v 11:00 a bude ho možné sledovat na online platformě Twitch. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program