hokej Pořádný průšvih

Kdo bude hrát? Růžičkovi koně se otrávili tatarákem!

Hráči Chomutova se otrávili tatarákem
Zdroj: Profimedia

V play out už jim o nic nejde. Piráti budou s jistotou hrát baráž, teď se ale ocitli v pořádném průšvihu. Většina chomutovských hráčů se otrávila jídlem a k dnešnímu zápasu s Karlovými Vary nebude moct nastoupit.

Chomutov se celou sezonu potácí od jednoho problému k druhému. Klub má finanční problémy a od minulého kola play out i jistotu baráže. Teď ale přišla obrovská rána. Hráčům se stal osudný tataráček, který si dali v kabině.


Syrové maso poslalo většinu hráčů do domácího léčení a to je pro Chomutov obrovský malér. Dnes od 17:30 totiž musí nastoupit k zápasu s Karlovými Vary.


 

„Řešíme to od čtvrtku, v Chomutově ode mě mají stanovisko, že zápasy musí odehrát. Máme roky dlouhodobý úzus, jenž platí už z dob šéfování Stanislava Šulce, že na zdravotní problémy se nebude brát ohled, tak se ho snažím dodržovat,“ řekl pro isport.cz šéf extraligy Josef Řezníček.

„Mluvil jsem o tom s celým vedením Pirátů, včetně Vladimíra Růžičky, kádr na páteční zápas s Karlovými Vary dají nějak do kupy, vypomůžou si juniory. Situaci budeme řešit dál směrem k neděli. Je to samozřejmě nepříjemnost, a byť už v utkáních tzv. o nic nejde, musí se odehrát,“ stojí si za svým Řezníček.


Kdy jindy dát příležitost mladším hráčům, než při takovýchto příležitostech. Proto kluby mají juniorskou kategorii, náleží jim status hokejových akademií, aby měli odkud čerpat hráče, pokud se jim něco takového přihodí," dodal s nadsázkou šéf extraligy.


Hráči zatím absolvovali odběry krve a čeká se na výsledky. Pokud půjde o vážnější problém, nastává klubu opravdu krizová situace. Přesně za týden totiž začíná baráž o extraligu a není jasné, s jakým týmem Piráti nastoupí a v jaké budou fyzické kondici.


Jedna věc ale naopak jasná je. Vedení extraligy necouvne. „Sice nikdy nemůžeme říkat, že to tak určitě bude, když nemáme jistotu, co se přesně stane, ale to by muselo dojít k nějaké katastrofě,“ potvrdil pro isport.cz Řezníček.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program