Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2018 10:56
důležitý zákrok to si málokdo všiml

Kdepak drn, ale geniální Pavlenka! Lewandowskimu překazil oslavu

Robert Lewandowski
Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté zvítězili 1:0 v přípravném utkání v Polsku a hrdinou zápasu byl kromě střelce Jakuba Jankta také brankář Jiří Pavlenka. Český gólman předvedl několik fantastických zákroků a polskému střelci Robertu Lewandowskimu překazil oslavu 100. zápasu v reprezentačním dresu.

Běžela 55. minuta utkání a Poláci tlačili, jak mohli. Pak přišla ostrá přihrávka z pravé strany a míč prosvištěl pokutovým územím až k ostrosřelci Lewandowskému, ale ten nepochopitelně minul! 
 


 

Polskými tribunami to jen zašumělo a komentátoři měli jasno, že za neproměněnou tutovku mohl špatný trávník a drn, který překazil kanonýrovi Bayernu gólovou radost.

Robert Lewandowski
Zdroj: Profimedia Lewandowski ve stoprocentní šanci neuspěl...

Jenže z opakovaných záběrů je jasně vidět, že to nebyl žádný drn, ale geniální zákrok gólmana Pavlenky, který na poslední chvíli změnil kopačkou trajektorii míče.
 

Brankář Pavlenka a jeho geniální zákrok VIDEO

 

 

Češi nakonec těsné vedení udrželi a mohli se radovat z výhry na horké polské půdě. Výsledek z přátelského utkání se sice nikam nezapočítává, ale svěřenci Jaroslava Šilhavého potěšili nejednoho českého fanouška.

mm TN.cz