Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal to jsou nápady

Kazaši radí Slavii: Astanu nechte jít dál, soustřeďte se na ligu!

Jaroslav Šilhavý
Zdroj: Profimedia

Hodně rušno je v táboře kazašské Astany před posledním zápasem v základní skupině Evropské ligy. Přímý souboj o postupové místo ze skupiny svedou s pražskou Slavií a na střet se chystají opravdu důkladně. Nejen, že Astana do Česka přijela už minulou středu, ale na tiskové konferenci Sešívaných předvedli zajímavou show také tamní novináři.

Už na začátku týdne vpustili kluboví novináři na astanský web rozporuplný článek řešící pražské kluby. Fanoušky Slavie označili za pražskou inteligenci, v čele s bankéři a vysoce postavenými úředníky. Naopak fanouškovská základna rivala ze Sparty, to jsou podle Kazachů hlavně pracující a lidé, kteří se často na veřejnosti projevují násilně.Ještě větší pozdvižení ale způsobili vyslanci Astany na slávistické tiskové konferenci. Na lodivoda Slavie Jaroslava Šilhavého padl nejeden hodně neobvyklý dotaz. „Neměli byste raději zaměřit své úsilí na českou ligu a pustit Astanu dál?“ poukázali tak kazašští novináři na pro Slavii ne moc příznivou situaci v domácí soutěži.

Slavia Praha
Zdroj: Profimedia


Slavie rozhodně ustoupit nehodlá. „Je jasné, že jsme nepočítali s tím, že budeme za Plzní s takovou bodovou ztrátou. Ale myslím, že tady v Evropské lize si můžeme napravit reputaci, a pokud se nám podaří postoupit, bude to velký úspěch. Ten zítřejší zápas je pro nás jako takové finále,“ zareagoval kouč Sešívaných. „Jako v každém jiném zápase budeme chtít vyhrát,“ dodal.V Edenu proběhne zápas Slavie s Astanou už zítra a čeká se plný dům. Vždyť Slavii stačí bod k postupu do dalšího kola Evropské ligy, ve kterém by mohla narazit třeba na londýnský Arsenal s Petrem Čechem, nebo například Atlético Madrid. Nečeká je ale nic lehkého. Kazašský mistr už je týden v Praze a na Slávisty se připravuje hodně intenzivně!

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:00 18:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   18:00

   Off-road Maraton (4)

   18:20

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program