Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ostuda pád o soutěž níž

Verdikt v kauze vlastních košů: Kralupy i Sparta padají do 2. ligy!

Bizarní zápas Kralupy - Sparta
Zdroj: repro TVCOM.cz
Bizarní zápas Kralupy - Sparta

Basketbalová první liga žen bude v příští sezóně bez hráček pražské Sparty a Kralup nad Vltavou. Oba týmy byly totiž vyloučeny ze soutěže a přeřazeny do druhé ligy. Tak zní tresty za sabotování vzájemného utkání, které se hrálo na konci února.

Byla to tenkrát fraška. Oba celky věděly, že na sebe znovu narazí ve čtvrtfinále play off, a dělaly vše pro výhodu domácího prostředí. Diváci v hale tak mohli vidět, jak si hráčky střílejí vlastní koše či úmyslně míjejí cíl při trestných hodech. Vítězství Kralup o jediný bod nakonec zařídila jedna ze sparťanek, která si vstřelila vlastní koš.
 

Počínání nenechalo klidnou Českou basketbalovou federaci (ČBF). Ta nejprve vyloučila obě družstva pro celou sezónu a na dva měsíce zastavila výkon funkce trenérům Kralup i Sparty.
 

Dozorčí a odvolací rada ČBF ale tresty změnila. Podle jejího verdiktu měly mít kluby pozastaveny činnost na tři utkání, a do příští sezóny by tak mohly nastoupit.

Výbor ČBF se ale ohradil s tím, že rozhodnutí není v souladu s disciplinárním řádem. Za machinace porušující regulérnost soutěže nakonec vynesl konečné tresty v podobě přeřazení obou týmů do druhé ligy. K trestu patří i pokuta po jednom tisíci korun pro každé z družstev.
 

Trenérka Sparty Marcela Krämerová má navíc zakázanou činnost ve všech soutěžích ČBF do konce letošního roku, kralupský kouč Lukáš Rob do 15. ledna roku příštího.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program