Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ostuda pád o soutěž níž

Verdikt v kauze vlastních košů: Kralupy i Sparta padají do 2. ligy!

Bizarní zápas Kralupy - Sparta
Zdroj: repro TVCOM.cz
Bizarní zápas Kralupy - Sparta

Basketbalová první liga žen bude v příští sezóně bez hráček pražské Sparty a Kralup nad Vltavou. Oba týmy byly totiž vyloučeny ze soutěže a přeřazeny do druhé ligy. Tak zní tresty za sabotování vzájemného utkání, které se hrálo na konci února.

Byla to tenkrát fraška. Oba celky věděly, že na sebe znovu narazí ve čtvrtfinále play off, a dělaly vše pro výhodu domácího prostředí. Diváci v hale tak mohli vidět, jak si hráčky střílejí vlastní koše či úmyslně míjejí cíl při trestných hodech. Vítězství Kralup o jediný bod nakonec zařídila jedna ze sparťanek, která si vstřelila vlastní koš.
 

Počínání nenechalo klidnou Českou basketbalovou federaci (ČBF). Ta nejprve vyloučila obě družstva pro celou sezónu a na dva měsíce zastavila výkon funkce trenérům Kralup i Sparty.
 

Dozorčí a odvolací rada ČBF ale tresty změnila. Podle jejího verdiktu měly mít kluby pozastaveny činnost na tři utkání, a do příští sezóny by tak mohly nastoupit.

Výbor ČBF se ale ohradil s tím, že rozhodnutí není v souladu s disciplinárním řádem. Za machinace porušující regulérnost soutěže nakonec vynesl konečné tresty v podobě přeřazení obou týmů do druhé ligy. K trestu patří i pokuta po jednom tisíci korun pro každé z družstev.
 

Trenérka Sparty Marcela Krämerová má navíc zakázanou činnost ve všech soutěžích ČBF do konce letošního roku, kralupský kouč Lukáš Rob do 15. ledna roku příštího.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   11:30

   Barcelona Spartan Race

   12:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

 • Nova Sport 2

  • 08:15 10:45

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

   12:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

Celý Program