Fotbalová kauza

Zkřížený vaz existuje! Jihlava hájí zdravotní stav svého stopera

Mohamed Tijani nastoupil i do přípravného duelu proti Spartě
Zdroj: Profimedia
Obránce Mohamed Tijani (v modrém) nastoupil i do přípravného duelu proti Spartě
Téma:

Nekonečná sága okolo přestupu Mohameda Tijaniho má pokračování. Poté, co jihlavský stoper nepřestoupil ze zdravotních důvodů do pražské Sparty, se vyrojily různé spekulace ohledně stavu jeho předního zkříženého vazu v koleni. Jihlava, za kterou africký fotbalista hraje, teď vydala oficiální vyjádření.

Jihlavskému klubu totiž vadí, jakým způsobem s informacemi naložil Deník Sport, který otiskl článek s údajně zavádějícím vyjádřením lékaře Bohemians Markem Burianem, jenž důvody, proč fotbalová Sparta obránce Tijaniho nekoupila, zcela chápal. „Jestliže chybí přední zkřížený vaz, může dojít k poranění dalších částí, což si pak může vyžádat i roční léčbu. Hráče to úplně vyřadí. Vzhledem k tomu, že Tijanimu je teprve 22 let, menší kluby by jeho angažování asi zvážily, protože věří, že v něm je určitý potenciál a jeho cena určitě klesne. Ale pro klub jako je Sparta, je to vážná věc,“ vyjádřil se pro deník Sport fotbalový doktor.
 

S tímto tvrzením však nesouhlasí vedení jihlavského klubu, které se tak rozhodlo vydat oficiální stanovisko. „Celá tato kauza poškozuje náš klub, ale především samotného hráče, o jehož zdravotním stavu si celá řada lidí udělala zcela mylný obrázek, a to na základě zcela nepodložených spekulací některých novinářů. Považujeme za nezbytné, s hráčovým svolením, zveřejnit prohlášení uvádějící hráčův zdravotní stav na pravou míru,“ stojí v prohlášení FC Vysočina Jihlava.


Aktuálně druhý tým Národní ligy především nesouhlasí s informací, že 22letému Tijanimu chybí přední zkřížený vaz. „Podle vyjádření odborníků může být hráčův přední zkřížený vaz pravé nohy sice mírně oslabený, což může, ale také nemusí představovat zdravotní riziko do budoucna. I kdyby v budoucnu došlo k poškození, je řešením plastika předního zkříženého vazu, což podstupuje celá řada hráčů a není to překážkou další profesionální kariéry. Není tedy pravda, že by vaz byl přetržený, ani že s ním má hráč vážné problémy,“ dodal jihlavský klub ve svém stanovisku, který zároveň respektuje rozhodnutí fotbalové Sparty, že od koupi afrického stopera odstoupila.
 

Mohamed Tijani má za sebou povedený podzim v dresu Jihlavy. Vedení Sparty Praha tak v zimě projevilo enormní zájem afrického stopera přivést. Celý transfer však ztroskotal na zmíněné zdravotní prohlídce, kdy letenský klub našel u Tijaniho údajně vážné problémy se zkříženým vazem a z tohoto důvodu od koupě odstoupil.

Budoucnost talentovaného afrického fotbalisty, který je typově spojován se Simonem Deli, je tak zatím v nedohlednu. 22letý hráč však prozatím zůstane v jihlavském týmu a bude čekat na případné další nabídky.

 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program