Fotbalová kauza

Zkřížený vaz existuje! Jihlava hájí zdravotní stav svého stopera

Mohamed Tijani nastoupil i do přípravného duelu proti Spartě
Zdroj: Profimedia
Obránce Mohamed Tijani (v modrém) nastoupil i do přípravného duelu proti Spartě
Téma:

Nekonečná sága okolo přestupu Mohameda Tijaniho má pokračování. Poté, co jihlavský stoper nepřestoupil ze zdravotních důvodů do pražské Sparty, se vyrojily různé spekulace ohledně stavu jeho předního zkříženého vazu v koleni. Jihlava, za kterou africký fotbalista hraje, teď vydala oficiální vyjádření.

Jihlavskému klubu totiž vadí, jakým způsobem s informacemi naložil Deník Sport, který otiskl článek s údajně zavádějícím vyjádřením lékaře Bohemians Markem Burianem, jenž důvody, proč fotbalová Sparta obránce Tijaniho nekoupila, zcela chápal. „Jestliže chybí přední zkřížený vaz, může dojít k poranění dalších částí, což si pak může vyžádat i roční léčbu. Hráče to úplně vyřadí. Vzhledem k tomu, že Tijanimu je teprve 22 let, menší kluby by jeho angažování asi zvážily, protože věří, že v něm je určitý potenciál a jeho cena určitě klesne. Ale pro klub jako je Sparta, je to vážná věc,“ vyjádřil se pro deník Sport fotbalový doktor.
 

S tímto tvrzením však nesouhlasí vedení jihlavského klubu, které se tak rozhodlo vydat oficiální stanovisko. „Celá tato kauza poškozuje náš klub, ale především samotného hráče, o jehož zdravotním stavu si celá řada lidí udělala zcela mylný obrázek, a to na základě zcela nepodložených spekulací některých novinářů. Považujeme za nezbytné, s hráčovým svolením, zveřejnit prohlášení uvádějící hráčův zdravotní stav na pravou míru,“ stojí v prohlášení FC Vysočina Jihlava.


Aktuálně druhý tým Národní ligy především nesouhlasí s informací, že 22letému Tijanimu chybí přední zkřížený vaz. „Podle vyjádření odborníků může být hráčův přední zkřížený vaz pravé nohy sice mírně oslabený, což může, ale také nemusí představovat zdravotní riziko do budoucna. I kdyby v budoucnu došlo k poškození, je řešením plastika předního zkříženého vazu, což podstupuje celá řada hráčů a není to překážkou další profesionální kariéry. Není tedy pravda, že by vaz byl přetržený, ani že s ním má hráč vážné problémy,“ dodal jihlavský klub ve svém stanovisku, který zároveň respektuje rozhodnutí fotbalové Sparty, že od koupi afrického stopera odstoupila.
 

Mohamed Tijani má za sebou povedený podzim v dresu Jihlavy. Vedení Sparty Praha tak v zimě projevilo enormní zájem afrického stopera přivést. Celý transfer však ztroskotal na zmíněné zdravotní prohlídce, kdy letenský klub našel u Tijaniho údajně vážné problémy se zkříženým vazem a z tohoto důvodu od koupě odstoupil.

Budoucnost talentovaného afrického fotbalisty, který je typově spojován se Simonem Deli, je tak zatím v nedohlednu. 22letý hráč však prozatím zůstane v jihlavském týmu a bude čekat na případné další nabídky.

 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program