Publikováno 2. 12. 2018
nhl Podepsal za pět dvanáct

Kauza Nylander u konce. Rozhodlo se v posledních minutách

William Nylander
Zdroj: Profimedia

Podepíšeš, nebo končíš. Taková slova slyšel William Nylander od vedení Toronta na své připomínky ke smluvním podmínkám. A švédský útočník si dal s podpisem pořádně na čas. Rozhodlo se za pět dvanáct.

Nylander se nedohodl s vedením Toronta na platu a vynechal už 26 zápasů. Podepsat musel do soboty 23:00, jinak by musel na letošní sezonu v NHL zapomenout a přesunout se do Evropy. Nakonec ale podepsal šestiletý kontrakt a měl by si vydělat 41,4 milionu dolarů (téměř jedna miliarda korun).


Lehký úkol to nebyl ani pro generálního manažera Kyla Dubase. Na něm bylo vymyslet, jak se Nylander může vejít do platového stropu Toronta. "Pracovali jsme na tom společně a jsme moc rádi, že to vyšlo," přiznal Dubas.


"Mluvil jsem s Williamem během celého toho procesu často. Vím, že je teď velice šťastný, a my s ním. Bylo by nepříjemné, kdyby nemohl v této sezoně hrát NHL. Je to špičkový mladý hráč. Jsme rádi, že je zpátky," ulevilo se generálnímu manažerovi.


Nylander je v Torontu už od roku 2014. To si syna legendárního Michaela Nylandera vybralo Maple Leafs jako osmičku draftu. V loňské sezoně si v 89 zápasech připsal 66 bodů za 22 gólů a 44 asistencí.


Ve dvaadvaceti letech má v NHL dohromady už 135 bodů (48+87) a minulý rok se stal se švédskou reprezentací mistrem světa. Kariéru má tento mladík rozjetou výborně. Jen se mu nesmí zatemnit slávou mozek.

hp TN.cz