Katastrofa Arsenalu i West Hamu pokračuje: Body jim utekly v závěru

Bernd Leno a jeho zranění v duelu v Brightonu
Tomáš Rambousek
Publikováno 20. 6. 2020

Arsenal pokračují v katastrofálním návratu do Premier League. Tentokrát prohráli na jižním pobřeží Anglie v Brightonu 1:2. Rozhodující gól zápasu dal Neal Maupay v páté minutě nastavení. Gunners přitom v utkání vedli.

Po trapasu v prvním utkání, který měl na svědomí zejména stoper David Luiz, přišly tentokrát trable už v první půli, kdy se zranil brankář Bernd Leno. Ze hřiště byl Leno odnesen na nosítkách a důvodem bylo zřejmě poranění kolena.

Pak ale přišla světlá chvilka díky parádní vedoucí brance Nicolase Pepeho, který obstřelil gólmana Brightonu. Jenže vedení Arsenalu trvalo jen malou chvíli, když Dunk dotlačil míč do sítě po chytře rozehraném rohovém kopu.

Když už se pomalu oba týmy smiřovaly s remízou, vstřihl Brighton pohlednou akci po levé straně hřiště a Maupay dokonal obrat. Vzápětí přišel závěreční hvizd rozhodčího a také šarvátka několika hráčů. Na zemi se ocitl právě střelec vítězné branky po strkanice s Guendouzim a Kolasinacem.

"Někteří hráči Arsenalu by se měli naučit pokoře," řekl Maupay. "Dostali, co si zasloužili," dodal hrdina zápasu. Brighton se odpoutal na pět bodů mimo zónu sestupu, Arsenal dál ztrácí kontakt s pohárovými příčkami.

West Ham United doma podlehl Wolverhamptonu 0:2, když si za celý zápas vypracoval jen dvě střely na bránu. Velkou šanci měl na konci první půle i Tomáš Souček. Jeho dělovka letící pod břevno hostující branky však byla zblokována domácí obranou. Wolves se pak ve druhé půli po několika střídáních prosadili gólově, když Traorého centr uklidil do brány Jimenez. Gólovou pojstku přidal Neto. Pro "Kladiváře" je ztráta všech bodů další komplikaci v boji o zácharnu v Premier League.