Kat bostonských oslav! Hudler vyrovnával vteřinu před koncem

Jiří Hudler
Zdroj: NHL media
Jiří Hudler zachránil Calgary v poslední možné chvíli

Hokejisté Bostonu byli jednu jedinou vteřinu od vítězství v Calgary, jenže pak vzal osud utkání do svých rukou Jiří Hudler. V poslední možné chvíli vyrovnal a Flames v prodloužení urvali druhý bod. Na výhře Philadelphie v New Jersey se zase podílel dvěma asistencemi Jakub Voráček. Do třetice po normální hrací době skončilo i utkání Jágrovy Floridy, která popáté v řadě vyhrála.

V Calgary to bylo neuvěřitelné drama. Domácí nastartoval gólem hned po půlminutě hry Gaudreau, v šestnácté minutě už to bylo po Giordanově trefě 2:0. Bostonští však dokázali góly Beleskeye z osmnácté a Marchanda z dvaadvacáté minuty vyrovnat.

Téměř vzápětí vrátil Calgary vedení Gaudreau s pomocí Hudlerovy asistence, velká chvíle českého útočníka ale měla teprve přijít. Už za pár vteřin už to bylo opět nerozhodně a pak nastal dlouhý gólový půst, který k nelibosti Flames ukončil minutu a šest vteřin před koncem třetího dějství úspěšným trestným střílením Marchand.

Když už hosté na střídačce skoro zvedali ruce nad hlavu, prosadil se v tlačenici před bránou Bruins Jiří Hudler, který doklepl do sítě přiťuknutí Monahana. Vteřinu před koncem vybojoval pro Calgary sedmé prodloužení v této sezóně a Gaudreau se zkompletovaným hattrickem postaral o šestý úspěch v nastavení.

Jakub Voráček sice nedostal žádnou ze svých střel za záda gólmana New Jersey, přesto byl důležitou postavou utkání. Dvěma asistencemi přispěl k výhře v prodloužení, na níž se podílel i Michal Neuvirth v bráně Flyers. Za poražené opět bodoval Patrik Eliáš, který asistoval u druhé branky.

Další nahrávku, už patnáctou v sezóně, si do statistik zapsal Martin Hanzal, jeho Arizona ale nakonec nestačila na Buffalo.

Znovu se dařilo Floridě. Panteři hráli v Columbusu v základní hrací době nerozhodně, nakonec ale v nájezdech rozhodli o svém vítězství.

Calgary Flames - Boston Bruins - 5:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 1. Gaudreau (Jones), 16. Giordano (Brodie, Gaudreau), 22. Gaudreau (Hudler, Wideman), 60. Hudler (Monahan, Colborne), 64. Gaudreau (Hamilton, Brodie) – 18. Beleskey (Chára, Eriksson), 22. Marchand (Connolly, Trotman), 23. Chára (Beleskey, Eriksson), 59. Marchand

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers - 3:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš, Cammalleri), 59. Cammalleri (Stempniak, Kennedy) – 10. Simmonds (Voráček, Giroux), 28. Giroux (Voráček, Gostisbehere), 50. Bellemare (VandeVelde, Medvěděv), 64. Read (Del Zotto)

Buffalo Sabres - Arizona Coyotes - 5:2

Branky a nahrávky: 28. Reinhart (Ristolainen, Gorges), 34. McGinn (Eichel, Colaiacovo), 43. Kane (Girgensons), 52. Foligno (Deslauriers, Legwand), 60. Kane (Franson, O'Reilly) – 15. Domi (Hanzal, Elliott), 47. Domi

Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 1:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 33. Chaput (Bodnarchuk, Campbell) – 22. Trocheck (Campbell, Kampfer), rozh. náj. Barkov

New York Islanders - St. Louis Blues - 2:1 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 47. Grabovskij (Strome, Kulemin), rozh. náj. Nielsen – 20. Shattenkirk (Tarasenko, Stastny)

Edmonton Oilers - Dallas Stars - 2:1 po prodloužení

Branky a nahrávky: 15. Hall, 61. Eberle (Draisaitl) – 39. Janmark (Oleksiak, Fiddler)

Anaheim Ducks - San Jose Sharks - 1:0

Branka a nahrávky: 43. Santorelli (Thompson, Stewart)