Hráči Bohemians 1905
Skok Aleš
Aleš Skok
30.1. 2021 20:43

Dalšími čtyřmi zápasy pokračovala česká nejvyšší fotbalová soutěž. O velké překvapení se postarala Bohemka, která v pražském derby zvítězila na Spartě 1:0. Teplice vedly s Karvinou o dvě branky, ale nakonec berou pouze bod. Remízou skončil i zápas Slovácka s Českými Budějovicemi. První jarní výhru slaví Pardubice, které si poradily s Příbramí.

Sparta byla v zápase s Bohemkou jasným favoritem. Jenže tuto roli absolutně nepotvrdila. Už ve 13. minutě se totiž dokázal prosadit Tomáš Necid, který špičkou kopačky usměrnil míč za Nitu.

Letenští sice měli více ze hry, ale žádné stoprocentní šance si ne a ne vypracovat. Naopak "klokani" hrozili z brejků a obrana Sparty si nebyl úplně jistá.

Ve druhém poločase mohl srovnat parádní ranou Ladislav Krejčí mladší, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu, ale jeho pumelice skončila pouze na tyči.

Pro Spartu mohlo být o pár sekund později ještě hůř. Jenže Necid v tutovce zklamal, ale po zákroku Nity byl odpískán pokutový kop. Ljovinovi ale Nita penaltu zneškodnil. Domácí sice měli optický tlak, ale už se jim nepodařilo ani vyrovnat.

Teplice měly v zápase s Karvinou skvělý první poločas. Vstřelily v něm totiž dvě branky a vypadalo to, že si bez problémů dojdou pro vítězství. Ve 20. minutě se prosadil z malého vápna Martin Macej a o 15 minut později se prosadil Jakub Mareš.

A že to byl krásný gól! Mareš se opřel do míče zhruba z 25 metrů a trefil se přesně do šibenice. Jenže v 67. minutě domácí doplatily na svou pasivitu. Grigar pouze vyškrábl míč na kopačky Christiána Herce, který snížil. Srovnáno bylo devět minut před koncem. Grigarovi propadl míč a ten dorazil Rafael Tavares.

Zápas dvou na jaře stoprocentních celků byl k vidění v Uherském Hradišti, kde se utkalo Slovácko a českobudějovické Dynamo. Jenže zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou, i když Jihočeši měli dvě vyložené příležitosti. V obou ale domácí tým zachránil reflexivními zákroky Nemrava.

Pardubice přivítaly v Ďolíčku trápící se Příbram a nakonec zvítězily 1:0. Rozhodnutí přišlo až v 72. minutě. Centr Tomáše Čelůstky si do vlastní branky srazil Jan Kvída. Už v prvním poločase neproměnil Hlavatý pokutový kop, ale domácí to nakonec mrzet nemuselo. Východočeši se tak radují z první jarní výhry.