Zápas století

Nebylo to o penězích! Vémola proti Véghovi zápasil skoro zadarmo

Karlos Vémola
Zdroj: Profimedia
Karlos Vémola
Téma:
MMA

OKTAGON 15 byl nejúspěšnější událostí bojových sportů v československé historii. Rekordní návštěvnost a obrovská sledovanost vydělaly organizaci pořádný balík. Nicméně celá akce musela i něco stát. Největší část nákladů jsou prý odměny zápasníkům. Přitom Vémola bojoval skoro zadarmo.

V médiích proběhla informace, že oba aktéři zápasu století mají inkasovat 1,5 – 2 milióny korun. Nicméně Karlos, který je známý pro svou zálibu v drahých autech a luxusním životním stylu, si skoro nic nevydělal.

„Příprava, dovoz tréninkových partnerů a všechno mě bude stát celou výplatu. Ale mě je to úplně jedno. Není to zápas o penězích, ale o vizi nesmrtelnosti,“ řekl český terminátor o svém kontě v pořadu OKTAGON MAJK #21.


Vémola tentokrát nešel po zisku a už před soubojem připomínal slova hokejové ikony Jaromíra Jágra: „Nejtěžší zápasy se hrají zadarmo, toto není o penězích, ale jak říkal Conor (McGregor), po tomhle zápase se o něm bude vyprávět. To je celé, co mě zajímá.“

Karlos Vémola tak ukázal, že mu záleží na svém odkazu a zapsání se do dějin českého MMA. Zápas přirovnal k legendárnímu boxerskému duelu Muhammada Aliho a George Foremana.

Kolik nakonec zápas účastníkům vydělal, není známo. Kromě odměn od OKTAGONU zápasníci inkasují díky sponzorům a něco jim vydělá i aktivita na sociálních sítích.

Co bude s českým zápasníkem dál, není jisté. Ačkoli zápas století prohrál, v kariéře může ještě hodně dosáhnout. Nabízí se titul o šampióna do 84 kg. Případně postupná eliminace všech polotěžkých soupeřů, dokud by nezbyl nikdo jiný než znovu Attila Végh.

dch TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   14:40 15:05
   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Celý program