Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Další minela

Karius se zase předvedl! V přáteláku obrovsky chyboval

Loris Karius
Zdroj: Profimedia / Twitter
Loris Karius

Kdybyste hledali jedno slovo vyjadřující špatně chytající brankáře, jistě vám vyběhne na internetu "Karius". Gólman Liverpoolu totiž předvedl ve finále letošního ročníku Ligy mistrů dvě hrubky, kvůli kterým jeho tým odešel ze zápasu jako poražený tým. Teď se nepoučitelný Loris Karius předvedl znovu. V přáteláku měl opět lví podíl na gólu soupeře.

Letošní finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid se zřejmě zapíše do historie. A jen kvůli tomu, že madridský celek vyválčil letos už třetí ušatou trofej za sebou. Hodně pozornosti na sebe totiž opoutal právě německý brankář Karius. Nejprve namazal na gól Benzemovi, pak pustil jednoduchou střelu z dálky z kopačky Garetha Balea.

Loris Karius
Zdroj: Profimedia

Karius se omlouval fanouškům hned po zápase a ujišťoval, že podobná věc už se nikdy nestane. Jenže opak je pravdou. Nejprve si fanoušci všimli jeho minely při rozcvičce Liverpoolu před zápasem s Chesterem. Míč mu tehdy proletěl jednoduše mezi nohama.

A ještě tragičtějším zákrokem se prezentoval v dalším přípravném zápase, tentokrát s celkem Tranmere, který hraje v Anglii až pátou nejvyšší soutěž. Liverpool v klidu kontroloval zápas a po sedmdesáti minutách vedl 3:0. Jenže najednou přišly komplikace. Tranmere kopalo přímý kop a střela letěla přesně do míst, kde se vyskytoval bývalý brankář německé Mohuče. Jenže Karius se ji rozhodl místo chycení boxovat.

Pak už to bylo jasné. K odraženému balonu se dostal jako první Smith v dresu soupeře a snížil. „Ano, mohl to chytit, i když to byla nepříjemná střela a nebylo jednoduché se s ní vypořádat. Ve svém životě jsem takových situací viděl nejmíň pět set, kdy se se balón odrazí (brankáři) od hrudi zpátky do hry," omlouval brankáře po utkání liverpoolský kouč Klopp. „Loris obdržel gól, ale nemůžeme po každé chybě zase rozjíždět nějaké příběhy. Chyby se stávají. Nemám je rád, vy je nemáte rádi, Loris je nemá rád. Ale prostě se stávají, tak pojďme dál a poučme se z nich," dodal trenér na adresu krajana. Ještě, že nakonec Liverpool vyhrál 3:2.

Nic to ale nemění na to, že skvěle obranně, záložně i útočně stavěný Liverpool má problém s brankáři. Od odchodu Reiny a Dudka nemohou stále najít gólmana, který by podával stálé kvalitní výkony. Stejně jako Karius chybuje hodně často i dvojka Mignolet, což pro takový klub, jakým Liverpool je, není vůbec dobré. Přestupové období ale ještě nekončí, třeba Klopp někoho do svého týmu zlanaří.

med TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program