brankářský smolař

Karius je připraven bojovat o místo v Liverpoolu, přestup neplánuje

Loris Karius
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 12. 6. 2020
Téma:

Loris Karius má ve svých 26 letech většinu kariéry stále před sebou. Dvouleté hostování v tureckém Besiktasi mu skončilo a nyní je odhodlán zabojovat o místo v Liverpoolu, kterému stále patří. Přestup si dokáže představit pouze za předpokladu, že by v novém týmu měl zaručenou pozici jedničky.

Loris Karius je známý snad všem fotbalovým fanouškům na světě. Bohužel slávu si nezajistil především díky svým skvělým výkonům v brance, nýbrž díky dvěma obrovským chybám ve finále Ligy mistrů, kvůli kterým jeho Liverpool prohrál 1:3.


Fanoušci Liverpoolu mu po osudném finále nadávali, příznivci ostatních týmů se mu smáli. Velký tlak od veřejnosti a příchod brankáře Alissona vyústily v odchod německého brankáře na dvouleté hostování do Besiktase Istanbul, ale to je u konce a Karius je připraven zabojovat o místo v sestavě Liverpoolu.Karius pro web Transfermarkt.de prozradil, za jakých okolností by z Liverpoolu odešel. "Samozřejmě musím hrát, pokud bych měl skutečně změnit klub," uvedl Karius. "Nemělo by smysl odejít z Liverpoolu do horšího klubu a dělat tam pouze dvojku. Teď ale nejsem v situaci, kdy bych musel odcházet," prozradil německý brankář.


"V současné době jsem v nejlepším klubu na světě, hraji o tituly a každý den mám trénink na nejvyšší úrovni. Jsem si plně vědom toho, že jsem v dobré pozici v Liverpoolu. Mám tam skvělé podmínky,"
zhodnotil odhodlaně svou situaci. "Jsem tu, abych se předvedl a pomohl týmu. Bez ohledu na to, zda jako číslo 1 nebo 2. Vždy se budu snažit," dodal.Brazilec Alisson je v současnosti jasnou jedničkou Liverpoolu. Dvojku mu letos dělal Adrián, ale i on udělal několik velkých chyb a navíc se spekuluje o jeho nespokojenosti s pozicí dvojky a možném odchodu.

Šestadvacetiletý Karius upozornil, že v Anglii pozice dvojky neznamená pouze sezení na lavičce, v nabitém programu často svou šanci dostanou i náhradní brankáři, a Němec je připraven se o svou šanci poprat.

Takto Karius chyboval v dresu Besiktase při utkání Evropské ligy proti Slovanu Bratislava:Karius v rozhovoru také prozradil, kdo mu byl v mládí největším vzorem. "Když byl stále aktivní a já jsem byl mladý, byl to jasně Oliver Kahn. Jednu chvíli byl suverénně nejlepším brankářem na světě," nepřekvapil, že idolem mu byl jeho krajan.Premier League se po koronavirové pauze vrací již 17. června a Liverpool má v jejím čele luxusní pětadvacetibodový náskok. Reds tak velmi pravděpodobně získají svůj první domácí ligový titul od roku 1990 a Loris Karius může být u toho.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program