Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

MotoGP Velká cena Brna

Karel Abraham v Brně bodoval, závod vyhrál Španěl Marquez!

Karel Abraham
Zdroj: Profimedia
Karel Abraham

Karel Abraham skončil na Masarykově okruhu v Brně třináctý a připsal si tak tři body. I když byl v závodě i na čtvrté příčce, postupně se propadal. Velkou cenu České republiky v královské třídě MotoGP vyhrál Marc Marquez ze Španělska.

Motocyklista Karel Abraham skončil v královské kategorii MotoGP ve Velké ceně ČR třináctý. Jako jediný z trojice českých závodníků si připsal body do světového šampionátu. Závod suverénně ovládl obhájce titulu a lídr průběžného pořadí Španěl Marc Márquez, který si připsal třetí vítězství v sezoně a současně má na svém kontě stejný počet výher v Brně.

 

 

Márquez těžil na rychle osychající trati z rychlého přesednutí už po druhém kole na motocykl s hladkými pneumatikami. Také Abrahamův tým vsadil o kolo později na výměnu motocyklu. Český jezdec se dostal dokonce až na čtvrté místo, pneumatiky se mu ale v závěru opotřebovaly a propadl se na třináctou příčku.

 

 

Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky na mokré trati 20. místo ve třídě Moto3. Pro šesté vítězství v sezoně si dojel lídr seriálu Španěl Joan Mir a zvýšil svůj náskok na Itala Romana Fenatiho, který dnes skončil druhý. Po deseti závodech vede Mir již o 42 bodů. Závod kategorii Moto2, který byl kvůli dešti přerušen, letos poprvé vyhrál Švýcar Thomas Lüthi. Karel Hanika, jenž startoval poprvé v sezoně na divokou kartu, obsadil 22. místo.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program