Koronavirus ve fotbale

Karanténa v reprezentaci! Proti Slovensku nebude hrát Schick ani Souček

Otava redakční fotka
Marek Otava
3.9. 2020 7:55
Téma:

Česká fotbalová reprezentace má další velký problém. Poté, co se v jejím týmu objevil koronavirus, musí do karantény dvě klíčové opory týmu - Patrik Schick a Tomáš Souček. Do Bratislavy nepojede ani slávistický brankář Ondřej Kolář.

Fotbalová reprezentace měla ve středu odjet do Bratislavy, kde je čeká zápas Ligy národů proti Slovensku.

V týmu se však objevil koronavirus. Pozitivní test měl člen realizačního týmu, který byl okamžitě odstaven od zbytku kádru. Další testy byly negativní, přesto reprezentace středeční odlet zrušila a do Bratislavy se nakonec dostane až ve čtvrtek, místo letadla navíc zvolí vlak.

 

Podle nejnovějších informací navíc s týmem neodcestuje Patrik Schick a Tomáš Souček, kteří byli s nakaženým v přímém kontaktu a musí do karantény. V Praze zůstane z preventivních důvodů také brankář Slavie Ondřej Kolář.

„Na základě rozhodnutí příslušné hygienické stanice byli do karantény umístěni dva hráči A-týmu, kteří mají negativní testy, ale přišli do blízkého kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Konkrétně jde o Tomáše Součka a Patrika Schicka, kteří s týmem na Slovensko neodcestují. Vedení reprezentace se zároveň rozhodlo vyhovět žádosti SK Slavie Praha a do Bratislavy z preventivních důvodů neodcestuje ani brankář Ondřej Kolář," řekl mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.

 


 

Tuto informaci následně ještě doplnil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík: „Dohoda s vedením FAČR: v pátek další mimořádné testy (3. den od kontaktu). Jestliže by byl další nakažený, slávisté se vrací do klubu. Do pátku v repre další vnitřní hygienická opatření včetně změny přesunu. Ondra Kolář na žádost klubu uvolněn. Doma zůstane i Lukáš Masopust."

 

Druhý jmenovaný nakonec do Bratislavy odcestoval. Trenér Jaroslav Šilhavý tak bude moci Masopusta k zápasu použít.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: Oilers - Tiikerit

   13:00 14:45
   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

   18:40

   Czech rally 2020 (7)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   12:55 14:35
   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

   16:25

   Ligue 1 Preview (21)

   16:55

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

Celý program