Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rio 2016 slušná párty

Kápli božskou! Američtí plavci se přiznali, že si přepadení vymysleli

Američtí plavci
Zdroj: Profimedia

Tak tahle epizoda zatím překonává všechny olympijské příběhy z Ria. Před pár dny američtí plavci v čele s Ryanem Lochtem přišli s hiistorkou, že byli v Riu přepadeni, když se vraceli do olympijské vesničky v taxíku. Jenže teď pomalu vychází najevo, že si přepadení, tak trochu vymysleli.

Brazilské úřady tvrdí, že údajně přepadení a oloupení američtí plavci ve skutečnosti poničili čerpací stanici a dostali se do sportu s ochrankou. Uvedla to agentura Reuters. Víkendové přepadení v taxíku si Ryan Lochte a jeho tři kolegové z týmu podle těchto informací vymysleli.

 

Kvůli vyšetřování nesmějí američtí plavci opustit Brazílii. Dvanáctinásobný olympijský medailista Lochte se ale stihl vrátit do USA dříve, než o tom soud rozhodl. Jeho společníci Jack Conger a Gunnar Bentz byli zadrženi na letišti, o místě pobytu čtvrtého plavce Jamese Feigena nejsou přesné informace, ale měl by být ještě v Brazílii.

 

 

Všichni tři plavci, kteří nestihli vycestovat, by měli znovu vypovídat o tom, co se stalo. V dřívějších výpovědích se objevily nesrovnalosti, které vedly brazilské vyšetřovatele k pochybnostem, zda se přepadení vůbec stalo.

 

Podle aktuální verze vyšetřovatelů plavci vyrazili zamčené dveře na toaletu a dostali se do konfliktu s ochrankou. Pak prý přijel vedoucí čerpací stanice a s pomocí překladatele z řad zákazníků se s plavci domluvil na zaplacení rozbitých dveří. Ti mu po dohadování zaplatili blíže nespecifikovanou sumu peněz a odjeli.

 

Americký olympijský výbor to nekomentoval. Mluvčí her Mario Andrada hovořil o plavcích smířlivě. "Závodili pod obrovským tlakem. Dejme jim pokoj. Občas člověk udělá věci, kterých lituje. Bavili se, udělali chybu a život jde dál," řekl.

 

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:00

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program