Aktualizováno 18.8. 2016 18:22
rio 2016 slušná párty

Kápli božskou! Američtí plavci se přiznali, že si přepadení vymysleli

Američtí plavci
Zdroj: Profimedia

Tak tahle epizoda zatím překonává všechny olympijské příběhy z Ria. Před pár dny američtí plavci v čele s Ryanem Lochtem přišli s hiistorkou, že byli v Riu přepadeni, když se vraceli do olympijské vesničky v taxíku. Jenže teď pomalu vychází najevo, že si přepadení, tak trochu vymysleli.

Brazilské úřady tvrdí, že údajně přepadení a oloupení američtí plavci ve skutečnosti poničili čerpací stanici a dostali se do sportu s ochrankou. Uvedla to agentura Reuters. Víkendové přepadení v taxíku si Ryan Lochte a jeho tři kolegové z týmu podle těchto informací vymysleli.

 

Kvůli vyšetřování nesmějí američtí plavci opustit Brazílii. Dvanáctinásobný olympijský medailista Lochte se ale stihl vrátit do USA dříve, než o tom soud rozhodl. Jeho společníci Jack Conger a Gunnar Bentz byli zadrženi na letišti, o místě pobytu čtvrtého plavce Jamese Feigena nejsou přesné informace, ale měl by být ještě v Brazílii.

 

 

Všichni tři plavci, kteří nestihli vycestovat, by měli znovu vypovídat o tom, co se stalo. V dřívějších výpovědích se objevily nesrovnalosti, které vedly brazilské vyšetřovatele k pochybnostem, zda se přepadení vůbec stalo.

 

Podle aktuální verze vyšetřovatelů plavci vyrazili zamčené dveře na toaletu a dostali se do konfliktu s ochrankou. Pak prý přijel vedoucí čerpací stanice a s pomocí překladatele z řad zákazníků se s plavci domluvil na zaplacení rozbitých dveří. Ti mu po dohadování zaplatili blíže nespecifikovanou sumu peněz a odjeli.

 

Americký olympijský výbor to nekomentoval. Mluvčí her Mario Andrada hovořil o plavcích smířlivě. "Závodili pod obrovským tlakem. Dejme jim pokoj. Občas člověk udělá věci, kterých lituje. Bavili se, udělali chybu a život jde dál," řekl.

 

mm ČTK