Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Čistka pokračuje

Kapitán přes palubu! Komu na Spartě ukázali dveře?

Lukáš Mareček
Zdroj: profimedia.cz

Zeštíhlování kádru pražské Sparty má po zahraničních hráčích další obětˇ. Tentokrát tu českou. Nové angažmá si má hledat univerzál Lukáš Mareček, který přitom ještě nedávno vykonával na Letné funkci kapitána!

Sedmadvacetiletý Mareček přišel do Sparty v létě 2013 a poměrně záhy se vypracoval mezi důležité členy mužstva. Trenéři si ho cenili hlavně pro jeho herní variabilitu, díky níž mohl zastat hned několik míst v sestavě. Paradoxně právě to mu ale trochu srazilo vaz....

Podle zákulisních informací se vedení klubu v čele s majitelem Danielem Křetínským příliš nezamlouvalo, že se Mareček za čtyři a půl roku nedokázal vypracovat do role tahouna. Spíše působil jako spolehlivá záplata, což letenským šéfům začínalo být málo. Výsledkem je to, že si má hledat jiné působiště.


"Radost z této situace samozřejmě nemám, ale rozhodnutí klubu musím respektovat. Jsem rád alespoň za to, že vůči Spartě i jejím fanouškům mohu mít čisté svědomí. Na hřišti i mimo něj jsem vždy dělal pro úspěch týmu maximum," uvedl Mareček v prohlášení agentury Sport Invest, jež ho zastupuje.

"Byli jsme Spartou informováni o tom, že Lukáš Mareček nezapadá do klubové koncepce. Toto rozhodnutí bereme na vědomí a hráčovu budoucnost budeme neprodleně řešit. Lukáš na Spartě odvedl za čtyři a půl roku kvalitní a spolehlivé služby ve více než 100 ligových zápasech a v množství duelů evropských pohárů. To je jeho nejlepším vysvědčením a doporučením," řekl hráčův agent Viktor Kolář.


Zajímavé je, že teprve loni v létě prodloužil Mareček na Spartě kontrakt až do roku 2020. Na podzim byl navíc dlouho nejvytíženějším hráčem mužstva, v závěrečných dvou ligových kolech už se ale na plac nedostal.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program