Patrik Schick se raduje z gólu se svými spoluhráči
Richard Wagner
Richard Wagner, Václav Trousil
Publikováno 6. 6. 2020

Patrik Schick opět ukázal, že má geny kanonýra. Již třetí zápas v řadě se mu povedlo skórovat, ale jeho Lipsko nakonec s posledním Paderbornem pouze remizovalo 1:1.

Německá Bundesliga rozjela poslední pětku kol v základní části. O druhou příčku a také letenku do Ligy mistrů stále bojuje celek z Lipska.

V jeho útoku válí Čech Patrik Schick, který se prosadil již ve 27. minutě, když zužitkoval přihrávku klenotu lipské sestavy Tima Wernera a utěšenou střelou z hranice šestnáctky nasměroval svůj celek do vedení. Těsně před koncem první půle ale dostal červenou kartu Upamecano.

Lipsko drželo nejtěsnější náskok až do nastaveného času druhého poločasu, kdy nakonec srovnal z dorážky Strohdiek a vydřel pro poslední tým hodně cenný bod. Vyrovnání už ale sledoval Schick z lavičky, zápas opustil o poločase.

Nikoho nenechal na pochybách vedoucí Bayern. Mnichovský velkoklub si v prvním poločase otevřel na stadionu pátého Leverkusenu střelnici a rychlý nástup domácích zpražil třemi góly. Ve druhé půli navíc výsledek korunoval Lewandowski, domácí se zmohli jen na korekci skóre v samotném závěru.

Vyhrál i druhý Dortmund. Borussia ale jen udolala Hertu Berlín 1:0. Jediný gól vstřelil Emre Can

Jen na lavičce zůstal obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek, jeho tým navíc přišel už v deváté minutě o svého kapitána, který dostal červenou kartu za zbytečný zkrat při rohovém kopu. Český bek se nakonec dostal na hřiště v 62. minutě a pomohl udržet cennou remízu.

Již krátce po poledni se rozehrála i 2. Bundesliga, kde přetahovanou v záchranářském souboji zvládly Drážďany i s Ondřejem Petrákem v základní sestavě a stáhly hrozivé manko na dně tabulky.

Výsledky Bundesligy:

Düsseldorf – Hoffenheim 2:2 (1:1)
Branky: 5. a 76. (pen.) Hennings – 16. Dabbur, 61. Zuber.

Frankfurt – Mohuč 0:2 (0:1)
Branka: 43. Niakhaté, 77. Kunde Malong.

Leverkusen – Bayern 2:4 (1:3)
Branky: 10. Alario, 89. Wirtz – 27. Coman, 42. Goretzka, 45 Gnabry, 66. Lewandovski.

RB Lipsko – Paderborn 1:1 (1:0)
Branka: 27. Schick – 90+2 Strohdiek.

Dortmund – Hertha 1:0
Branka: 58. Can