Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal ostuda na slovácku

Kanga s Čivičem dostanou pokuty! A nejvyšší částku, tvrdí vedení

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia

Reakce na prohraný zápas na Slovácku a dvě červené karty na sebe nenechaly dlouho čekat. Fotbalisté Sparty Guélor Kanga a Eldar Čivič dostanou od vedení letenského velkoklubu pokuty a prý to bude ta nejvyšší možná částka, jakou stanovuje klubový řád.

"Přestože si myslíme, že vyloučení Kangy bylo docela přísné, padnou v případě obou červených karet podle interního řádu našeho klubu pokuty v maximální možné výši," řekl deníku Sport Čupr po utkání, ve kterém Sparta sice vedla 1:0 po gólu Pulkraba, ale totálně nezvládla závěr a nakonec o body přišla.
 


 

Za bezbrankového stavu totiž Kanga neproměnil penaltu a ten samý hráč pak byl ve druhém poločase za úder loktem vyloučen. Další červenou pak viděl i Čivič po jehož zákroku se pískal pokutový kop pro domácí a ti se pak ujali vedení. Letenští přesto mohli i v devíti vyrovnat, ale Ristič pokutový kop nedal.

 

Sparta prohrála čtvrté z posledních pěti utkání venku a na druhou Plzeň ztrácí osm bodů a na první Slavii devět, celek z Edenu má ale ještě dnešní zápas v Opavě k dobru.

 

Podle Čupra navzdory špatným výsledkům není v ohrožení pozice trenéra a sportovního ředitele Zdeňka Ščasného. Uvedl také, že Sparta musí v zimní přestávce posílit, protože na některých postech není odpovídající konkurence. Týmu dal rovněž za úkol vyhrát dva zbývající podzimní zápasy.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program