evropská liga problém sparta

Kanga je trochu jiný, ale vemte ho, rozhoduje zápasy, prosí Ščasný

Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný

Pražskou Spartu čeká ve čtvrtek veledůležitý zápas kvalifikace Evropské ligy proti Spartaku Subotica. Den před utkáním předstoupil před novináře dočasný trenér Zdeněk Ščasný a naznačil plány na čtvrteční večer.

Naposledy měla sestava Sparty jen jednoho českého hráče v základu a pro odvetu se Suboticou se možná něco změní. „Varianty rozestavení jsou různé, něco v hlavě mám, ale ještě to zvažuju. Postavit v základu Pepu Šurala je jedna z možností, čekám ale ještě na poslední trénink,“ říká Ščasný.


Situaci mu komplikuje na Letné již tak tradiční vysoký počet zraněných hráčů: „Delší dobu není zdravotní stav týmu ideální, šest až sedm hráčů je mimo. To ale není žádná novinka, novinkou je, že už je mezi nimi i Ben Chaim,“ potvrdil trenér Sparty obavy o záložníka z Izraele.


Zdeněk Ščasný se také vyjádřil k nepříjemnému tématu. Část sparťanských fanoušků totiž nechce přijmout Guelora Kangu a častuje ho nejen rasistickými urážkami. „Všichni vědí, že Kanga je trochu jiný, což v Česku, na rozdíl od zahraničí, není zcela běžné. Hráči vědí, že je důležitým spoluhráčem. Chtěl bych požádat i fanoušky, aby ho brali a aby vnímali, že to je jeden z klíčových hráčů. Hráč, který může rozhodnout zápas,“ tvrdí Ščasný.


Spartu čeká přetěžký úkol a bude muset bojovat. „Ideální by bylo, kdyby to rychle bylo 3:0. Kvůli fanouškům i klukům na hřišti by bylo super, kdyby tu branku dali rychle. Chci vidět co nejméně ztrát a týmový a trpělivý výkon!“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:00 21:05

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program