Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2018
evropská liga problém sparta

Kanga je trochu jiný, ale vemte ho, rozhoduje zápasy, prosí Ščasný

Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný

Pražskou Spartu čeká ve čtvrtek veledůležitý zápas kvalifikace Evropské ligy proti Spartaku Subotica. Den před utkáním předstoupil před novináře dočasný trenér Zdeněk Ščasný a naznačil plány na čtvrteční večer.

Naposledy měla sestava Sparty jen jednoho českého hráče v základu a pro odvetu se Suboticou se možná něco změní. „Varianty rozestavení jsou různé, něco v hlavě mám, ale ještě to zvažuju. Postavit v základu Pepu Šurala je jedna z možností, čekám ale ještě na poslední trénink,“ říká Ščasný.


Situaci mu komplikuje na Letné již tak tradiční vysoký počet zraněných hráčů: „Delší dobu není zdravotní stav týmu ideální, šest až sedm hráčů je mimo. To ale není žádná novinka, novinkou je, že už je mezi nimi i Ben Chaim,“ potvrdil trenér Sparty obavy o záložníka z Izraele.


Zdeněk Ščasný se také vyjádřil k nepříjemnému tématu. Část sparťanských fanoušků totiž nechce přijmout Guelora Kangu a častuje ho nejen rasistickými urážkami. „Všichni vědí, že Kanga je trochu jiný, což v Česku, na rozdíl od zahraničí, není zcela běžné. Hráči vědí, že je důležitým spoluhráčem. Chtěl bych požádat i fanoušky, aby ho brali a aby vnímali, že to je jeden z klíčových hráčů. Hráč, který může rozhodnout zápas,“ tvrdí Ščasný.


Spartu čeká přetěžký úkol a bude muset bojovat. „Ideální by bylo, kdyby to rychle bylo 3:0. Kvůli fanouškům i klukům na hřišti by bylo super, kdyby tu branku dali rychle. Chci vidět co nejméně ztrát a týmový a trpělivý výkon!“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program