Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

evropská liga problém sparta

Kanga je trochu jiný, ale vemte ho, rozhoduje zápasy, prosí Ščasný

Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný

Pražskou Spartu čeká ve čtvrtek veledůležitý zápas kvalifikace Evropské ligy proti Spartaku Subotica. Den před utkáním předstoupil před novináře dočasný trenér Zdeněk Ščasný a naznačil plány na čtvrteční večer.

Naposledy měla sestava Sparty jen jednoho českého hráče v základu a pro odvetu se Suboticou se možná něco změní. „Varianty rozestavení jsou různé, něco v hlavě mám, ale ještě to zvažuju. Postavit v základu Pepu Šurala je jedna z možností, čekám ale ještě na poslední trénink,“ říká Ščasný.


Situaci mu komplikuje na Letné již tak tradiční vysoký počet zraněných hráčů: „Delší dobu není zdravotní stav týmu ideální, šest až sedm hráčů je mimo. To ale není žádná novinka, novinkou je, že už je mezi nimi i Ben Chaim,“ potvrdil trenér Sparty obavy o záložníka z Izraele.


Zdeněk Ščasný se také vyjádřil k nepříjemnému tématu. Část sparťanských fanoušků totiž nechce přijmout Guelora Kangu a častuje ho nejen rasistickými urážkami. „Všichni vědí, že Kanga je trochu jiný, což v Česku, na rozdíl od zahraničí, není zcela běžné. Hráči vědí, že je důležitým spoluhráčem. Chtěl bych požádat i fanoušky, aby ho brali a aby vnímali, že to je jeden z klíčových hráčů. Hráč, který může rozhodnout zápas,“ tvrdí Ščasný.


Spartu čeká přetěžký úkol a bude muset bojovat. „Ideální by bylo, kdyby to rychle bylo 3:0. Kvůli fanouškům i klukům na hřišti by bylo super, kdyby tu branku dali rychle. Chci vidět co nejméně ztrát a týmový a trpělivý výkon!“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program