Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2018
evropská liga problém sparta

Kanga je trochu jiný, ale vemte ho, rozhoduje zápasy, prosí Ščasný

Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga a Zdeněk Ščasný

Pražskou Spartu čeká ve čtvrtek veledůležitý zápas kvalifikace Evropské ligy proti Spartaku Subotica. Den před utkáním předstoupil před novináře dočasný trenér Zdeněk Ščasný a naznačil plány na čtvrteční večer.

Naposledy měla sestava Sparty jen jednoho českého hráče v základu a pro odvetu se Suboticou se možná něco změní. „Varianty rozestavení jsou různé, něco v hlavě mám, ale ještě to zvažuju. Postavit v základu Pepu Šurala je jedna z možností, čekám ale ještě na poslední trénink,“ říká Ščasný.


Situaci mu komplikuje na Letné již tak tradiční vysoký počet zraněných hráčů: „Delší dobu není zdravotní stav týmu ideální, šest až sedm hráčů je mimo. To ale není žádná novinka, novinkou je, že už je mezi nimi i Ben Chaim,“ potvrdil trenér Sparty obavy o záložníka z Izraele.


Zdeněk Ščasný se také vyjádřil k nepříjemnému tématu. Část sparťanských fanoušků totiž nechce přijmout Guelora Kangu a častuje ho nejen rasistickými urážkami. „Všichni vědí, že Kanga je trochu jiný, což v Česku, na rozdíl od zahraničí, není zcela běžné. Hráči vědí, že je důležitým spoluhráčem. Chtěl bych požádat i fanoušky, aby ho brali a aby vnímali, že to je jeden z klíčových hráčů. Hráč, který může rozhodnout zápas,“ tvrdí Ščasný.


Spartu čeká přetěžký úkol a bude muset bojovat. „Ideální by bylo, kdyby to rychle bylo 3:0. Kvůli fanouškům i klukům na hřišti by bylo super, kdyby tu branku dali rychle. Chci vidět co nejméně ztrát a týmový a trpělivý výkon!“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (33)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

Celý Program