Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

us open 1. kolo

Berdych je hladce ve 2. kole, Siniaková trápila světovou čtyřku

Tomáš Berdych
Zdroj: Profimedia
Tomáš Berdych

Tenista Tomáš Berdych prošel bez větších potíží do druhého kola US Open. Američana Harrisona porazil 6:4, 6:2, 7:6. Kateřina Siniaková vzdorovala světové čtyřce Elině Svitolinové. Ačkoliv prohrála první sadu 0:6, druhý set pro sebe dokázala ukořistit v tie-breaku. Vedla i ve třetím dějství, nakonec ale do druhého kola postupuje favorizovaná Ukrajinka.

Patnáctý nasazený Berdych letos zdolal Harrisona ve druhých kolech Australian Open i Wimbledonu a do třetice uspěl i v New Yorku. Do zápasu špatně vstoupil, prohrával 0:3 a 0:30 při svém servisu, ale vývoj otočil na 5:3 a set získal. Jasně vyhrál i druhou sadu a ve třetí vedl 2:0. Neudržel ale brejk na 4:3 a za stavu 5:6 dokonce odvracel setbol. Situaci zvládl a zápas ukončil esem v tie-breaku.
 

Loni Berdych na US Open chyběl kvůli zánětu slepého střeva a nyní v New Yorku bojuje i o body potřebné k účasti na Turnaji mistrů, o kterou usiluje.
 

Druhé kolo se bude týkat i Denise Allertové. Na tu po dvousetové výhře 6:2, 7:6 nad švédskou kvalifikantkou Petersonovou bude čekat Naomi Osakaová, která v prvním zápase senzačně vyřadila bývalou světovou jedničku Angelique Kerberovou.
 

Siniaková začala zápas se Svitolinovou v úterý, ale utkání bylo v tie-breaku druhé sady za stavu 1:2 z pohledu české hráčky přerušeno kvůli dešti. Do dohrávky vstoupila Siniaková dobře, zkrácenou hru rychle získala a po brejku vedla v rozhodující sadě nadějně 2:0.
 

Zpočátku nervózní Svitolinová se ale uvolnila a převzala iniciativu. Siniaková prohrála pět her v řadě a při prvním mečbolu soupeřky poslala return do autu.Siniaková začala zápas se Svitolinovou v úterý, ale utkání bylo v tie-breaku druhé sady za stavu 1:2 z pohledu české hráčky přerušeno kvůli dešti. Do dohrávky vstoupila Siniaková dobře, zkrácenou hru rychle získala a po brejku vedla v rozhodující sadě nadějně 2:0.
 

Zpočátku nervózní Svitolinová se ale uvolnila a převzala iniciativu. Siniaková prohrála pět her v řadě a při prvním mečbolu soupeřky poslala return do autu.
 

Velkou bitvu sehrála Markéta Vondroušová proti nasazené osmičce Světlaně Kuzněcovové. První sadu získala ve svůj prospěch 6:4, druhou však stejným výsledkem ovládla Ruska. Třetí dějství se rozhodovalo až ve zkrácené hře, kterou ovládla Kuzněcovová 7:1.
 

Hned v prvním kole skončil i grandslamový debut Václava Šafránka. Třiadvacetiletý tenista, jenž v New Yorku úspěšně prošel kvalifikací, podlehl po bojovném výkonu Grigoru Dimitrovovi. Sedmý nasazený Bulhar zvítězil za necelé dvě hodiny 6:1, 6:4, 6:2.
 

V pavouku mužské dvouhry už překvapivě nefiguruje Nick Kyrgios. Nasazenou čtrnáctku vyřadil v australském derby Millman ve čtyřech setech. Skončila i šestadvacítka Richard Gasquet, proti němuž otočil zápas Argentinec Mayer a vyhrál 3:1 na sety.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program