vtipné video

Šílenost v NHL: Sudí přišel v zápase o zuby, náhradní vozí v kalhotách!

Rozhodčí Kelly Sutherland v diskuzi s Nickem Folignem
Zdroj: Profimedia
Téma:
NHL

Dělat rozhodčího je jedním z nejméně vděčných řemesel. Každé rozhodnutí sudího je bedlivě sledováno a podrobováno kritice. Občas se také arbitrovi přihodí nepříjemnost, jako hokejovému sudímu Kellymu Sutherlandovi, který teď nečekaně baví internet.

Jistě si vzpomenete na fenomenální hlášku z filmu Prázdniny pro psa: „Pepo, kde máš zuby? V kýblu!“ Notoricky známou konverzaci by mohl nyní s trochou nadsázky používat právě Sutherland, jen v trochu jiném znění. „Kelly, kde máš zuby? V kapse!“

 

Osmačtyřicetiletý rozhodčí patří mezi nezkušenější pruhované muže v NHL. Na svém kontě má přes dvanáct set zápasů. Letos se mu stal osudným duel mezi Tampou Bay a Coloradem, ze kterého odjel z ledu s ošklivým zraněním.

V rohu pásma se totiž srazil s faulovaným Calem Makarem, který se po souboji u branky a dvojitém podražení řítil nekontrolovaně přímo na hlavního sudího, s nímž se srazil. A protože Makar po pádu nekontroloval svůj pohyb, vyletěla mu hůl a zkušený Sutherland dostal přímý zásah do obličeje.

 

Hlavní rozhodčí duel nedopískal a navíc přišel o několik zubů. Teď se vrátil zpět do pruhovaného dresu. Leč v NHL musí rozhodčí vylučující hráče kromě signalizace směrem k boxu časoměřičů také slově okomentovat svůj výrok do útrob arény.

Jenže rozhodčímu bez zubů by nebylo rozumět, a tak mazaný veterán přijel k boxu, zalovil v kapse a vylovil zuby, které nasadil na pár vteřin zářivého projevu a zase je vrátil do úkrytu, aby nepřišel za sezónu o další chrup, byť umělý.

 

Spíše než posměch ale budí Sutherland respekt za to, jakým způsobem se dokázal po ošklivém zranění vrátit zpět na ledovou plochu. A samozřejmě také za to, jak vtipně vyřešil dočasnou řečovou indispozici.

A mimochodem, pokud jste znalci Cimrmanova díla, pak Vám jistě neujde možnost vtipného srovnání vynikajícího kandského rozhodčího s dědem Vševědem. Sutherland nyní může podobně jako dnes již legendární postava „ukázat zuby“.

rwa TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finále Východní konference NHL 2019

   23:20 01:10
   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   Basketbal: LeBron James - NEJ akce 2015 - 2020

   02:00

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

   02:30

   25 - year anniversary Verbier

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • UFC: Jorge Masvidal

   22:05 01:55
   01:55

   UFC Reloaded (29)

   03:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program