vtipné video

Šílenost v NHL: Sudí přišel v zápase o zuby, náhradní vozí v kalhotách!

Rozhodčí Kelly Sutherland v diskuzi s Nickem Folignem
Zdroj: Profimedia

Dělat rozhodčího je jedním z nejméně vděčných řemesel. Každé rozhodnutí sudího je bedlivě sledováno a podrobováno kritice. Občas se také arbitrovi přihodí nepříjemnost, jako hokejovému sudímu Kellymu Sutherlandovi, který teď nečekaně baví internet.

Jistě si vzpomenete na fenomenální hlášku z filmu Prázdniny pro psa: „Pepo, kde máš zuby? V kýblu!“ Notoricky známou konverzaci by mohl nyní s trochou nadsázky používat právě Sutherland, jen v trochu jiném znění. „Kelly, kde máš zuby? V kapse!“

 

Osmačtyřicetiletý rozhodčí patří mezi nezkušenější pruhované muže v NHL. Na svém kontě má přes dvanáct set zápasů. Letos se mu stal osudným duel mezi Tampou Bay a Coloradem, ze kterého odjel z ledu s ošklivým zraněním.

V rohu pásma se totiž srazil s faulovaným Calem Makarem, který se po souboji u branky a dvojitém podražení řítil nekontrolovaně přímo na hlavního sudího, s nímž se srazil. A protože Makar po pádu nekontroloval svůj pohyb, vyletěla mu hůl a zkušený Sutherland dostal přímý zásah do obličeje.

 

Hlavní rozhodčí duel nedopískal a navíc přišel o několik zubů. Teď se vrátil zpět do pruhovaného dresu. Leč v NHL musí rozhodčí vylučující hráče kromě signalizace směrem k boxu časoměřičů také slově okomentovat svůj výrok do útrob arény.

Jenže rozhodčímu bez zubů by nebylo rozumět, a tak mazaný veterán přijel k boxu, zalovil v kapse a vylovil zuby, které nasadil na pár vteřin zářivého projevu a zase je vrátil do úkrytu, aby nepřišel za sezónu o další chrup, byť umělý.

 

Spíše než posměch ale budí Sutherland respekt za to, jakým způsobem se dokázal po ošklivém zranění vrátit zpět na ledovou plochu. A samozřejmě také za to, jak vtipně vyřešil dočasnou řečovou indispozici.

A mimochodem, pokud jste znalci Cimrmanova díla, pak Vám jistě neujde možnost vtipného srovnání vynikajícího kandského rozhodčího s dědem Vševědem. Sutherland nyní může podobně jako dnes již legendární postava „ukázat zuby“.

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program