nova sport 2 UFC fight night

Kanadské psycho nebo Karate Kid? UFC čeká pořádná řežba!

Rory MacDonald vs. Stephen Thompson
Zdroj: Twitter
Rory MacDonald vs. Stephen Thompson
Témata:

Dlouho očekávané UFC 200 se nezadržitelně blíží, ale fanoušky MMA čeká ještě jedna zastávka v Kanadě. Poslední UFC galavečer v červnu před nabitým červencem nás přenese do Ottawy, kde se nad všemi zápasy tyčí duel Rory MacDonald vs. Stephen Thompson, nicméně program láká i na další zajímavá jména.

O welterové váze se dlouhodobě říká, že v UFC patří k těm nejlepším. Dostat se na vrchol a udržet se tam znamená tedy nutnou porci zápasnických kvalit, kterou rozhodně mají MacDonald i Thompson.


Barvy javorových listů hodlá před domácím publikem reprezentovat Rory MacDonald. Od jeho začátků v UFC se mu začalo přezdívat „Kanadské psycho“, díky jeho výrazu bez emocí a následným demolicím jeho oponentů.MacDonaldův poslední zápas byl o titul s šampionem Robbiem Lawlerem, který sice nakonec prohrál v posledním kole TKO, ale vyjádřil se, že se jednalo o nejlepší zkušenost v jeho životě. Nyní by tedy rád získal další šanci na titul, kde by mohl těžit ze získaných z  kušenosti. V Kanadě se věří, že je to právě Rory, kdo může navázat na úspěchy Georgese St-Pierrea a stát se další kanadským šampionem UFC. St-Pierre s Rorym i přes jeho ukončenou kariéru dále trénuje a pomáhá mu na jeho cestě.Stephen Thompson má však k St-Pierrerovi také blízko. V kanadském gymu Tristar pomáhal bývalému šampionovi s karate prvky v MMA. Nyní bude Thompsona čekat poslední velký krok před kýženým soubojem o titul. Ve své kariéře kickboxera získal co se dalo a po jeho přechodu do MMA, kterému se začal věnovat až v 26 letech, si začíná dělat v UFC velké jméno.V únoru jsme mohli vidět, jak v prvním kole vyřídil bývalého šampiona, Johnyho Hendrickse, čímž se vyhoupl na vrchol žebříčku welterové váhy. Svým neortodoxním stylem stojícím na karate se často pro své soupeře stane nerozluštitelnou hádankou, pokud tedy MacDonald nenajde rychle způsob jako Thompsona porazit, čeká ho velmi krušný večer.Diváky nehodlá zklamat ani všemi populární Donald „Cowboy“ Cerrone. Ve druhém zápasu ve weltru na něj bude čekat veterán a další kanadský zápasník, Patrick Coté. Oba jsou vyznavači kvalitního postoje, nečekejte tedy taktickou bitvu na zemi, jelikož Cowboy a Patrick nehodlají ustoupit ani o krok. Cowboy i přesto zůstává favoritem, jelikož v posledních zápasech má bilanci 9:1.I ve zbytku vysílaných zápasů budete moci naleznout kanadské zástupce. Galavečer bude vysílán opět živě v neděli ráno, nezapomeňte si tedy přivstat, show začíná ve 4:30 na NOVA Sport 2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program