šikovné ruce

Bacha na Kirbyho Dacha! Benjamínek z NHL předvedl famózní trik

Kirby Dach se blýskl parádním pasem
Zdroj: Profimedia/Instagram Hockey Canada, koláž TN.cz
Kirby Dach se blýskl parádním pasem.
Richard Wagner
Richard Wagner
19.11. 2020 13:03
Téma:

Mladíček Kirby Dach ukázal na tréninkovém kempu před nadcházejícím světovým šampionátem juniorů, že má hodně vysoké sebevědomí a dovolil si vystřihnout exkluzivní kousek.

Teprve devatenáctiletý zelenáč má za sebou první sezónu v NHL. V Chicagu, které z něj vloni udělalo trojku draftu, nastoupil k 64 kláním, zapsal si 23 bodů a celkem pravidelně bodoval i v play-off.

 

Není tedy divu, že se s Dachem počítá jako s jednou z opor na juniorském mistrovství světa, které bude na přelomu roku hostit Edmonton. 

 

Kanadský výběr zveřejnil na svých sociálních sítích video z tréninkového kempu, na kterém si dovolil rodák ze St. Albertu zřídka vídanou věc – puk si prostrčil mezi nohama a spoluhráči jej "poslal patičkou" před brázdnou branku.

 

 

Svým uměním tak předčil nejednoho fotbalistu. Možná si řeknete, že na podobné frajeřince nic není, vždyť v tréninku je celkem běžné, že hráči zapojují do kombinací i své brusle.

 

Jenže si přihlédnutím k tomu, v jaké rychlosti a s jakou samozřejmostí a přesností byl Dachův trik proveden, nezbývá, než smeknout klobouk. 

 

 

Umění mladého hokejisty budou moci na vlastní kůži ochutnat mládežnické výběry Slovenska, Finska, Švýcarska a Německa, které jsou s Kanadou ve skupině A.

 

Češi se na turnaji, který jako jeden z mála přežil "čistku" z řad IIHF, utkají s USA, Ruskem, Švédskem a Rakouskem. Juniorské mistrovství světa bude vzhledem ke covidu hrané v bublině a první zápasy jsou na programu tradičně 25. prosince.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (431)

   21:50 22:05
   22:05

   NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program