kauza rangers

Kamara se svěřil: Slzy a pobouření! Škoda, že jsem neodešel ze hřiště

Glen Kamara
Zdroj: Profimedia
Glen Kamara.
Richard Wagner
Richard Wagner
8.4. 2021 11:51
Téma:

Záložník skotského klubu Glasgow Rangers Glen Kamara se poprvé rozpovídal pro média o incidentu z odvety osmifinále Evropské ligy se Slavií, kdy měl být terčem údajného rasismu ze strany Ondřeje Kúdely.

Kamara se svěřil skotskému novináři působícímu na ITV News. Podle finského fotbalisty s africkými kořeny měl na začátku incidentu Kúdela požadovat po sudím, aby někomu udělil kartu.

 

Slávistický hráč tak reagoval na kopance do spoluhráče, který ležel na zemi po předchozím faulu. V té době již díky tvrdé a nesportovní hře hráčů Rangers dost napjatá situace ještě vygradovala.

 

"Řekl jsem mu, ať je zticha. On se začal smát a odpověděl mi, ať počkám, pak se ke mě rozešel a zašeptal mi, že jsem zk*rvená opice," popsal znovu svou verzi příběhu.

 

 

Následně se vyjádřil i k tomu, co se dělo po zápase. Kamara se vyjádřil, že se poté cítil jako malý kluk a od té doby pocítil řadu emocí a stavy, které už dlouho nezažil.

 

"Cítil jsem vztek a naštvání. Byl jsem ponížený před rodinou, přáteli, fanoušky a před všemi, kteří zápas sledovali. V jednu chvíli jsem byl tak rozzuřený, že jsem měl slzy v očích," vyprávěl Kamara.

 

Fotbalista s kořeny v Sierra Leone znovu zmínil, že nečekal, že se (dosud neprokázané) rasistické urážky dočká od profesionálního hráče.

 

 

Kamara se dočkal zastání u činovníků klubu, spoluhráčů z týmu i finské reprezentace. "Kdybych se mohl vrátit zpět, tak bych odešel ze hřiště. Trenér mě chtěl dostat z trávníku, ale já nikoho nebyl schopen vnímat. Teď mě to mrzí," řekl.

 

UEFA už vydala první stanovisko. Kúdelovi dočasně zastavila činnost na jeden zápas do dalšího projednání. Případ má v rukou Etická a disciplinární komise. 

 

Vyšetřovatel ale nenašel žádné důkazy o údajném rasismu slávistického beka. Naopak Kamarovi navrhl trest za údajnou potyčku v útrobách stadionu.

 

Slavii čeká první čtvrtfinálový zápas na Arsenalu. Kúdela ale bude chybět kvůli zranění. Kompletní není ani soupeř:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   04:05 06:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   12:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (11)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Metz - Lille OSC

   09:00 10:40
   10:40

   NBA Triple (3)

   10:55

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   12:55

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Girondins Bordeaux

   17:00

   Fotbal: AS Monaco - Dijon FCO

Celý program