Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video jsou to jen tři roky

Proměna velké hvězdy repre: Nestíhal jsem, přiznal Jiráček

Zdroj: TV Nova

Před třemi lety Petr Jiráček zářil na evropském šampionátu v Polsku, postupně se ale z reprezentační sestavy vytratil. Teď se vrátil do české ligy s touhou pokusit se před mistrovstvím Evropy o návrat mezi vyvolené kouče Vrby. Pokud chce ale stále živit naději, že si ve Francii zahraje, bude muset hodně přidat. V Jablonci měl dost už po hodině hry.

Měl být velkou posilou se zkušenostmi z německé Bundesligy, začátek jeho letenského angažmá byl ale přinejmenším rozpačitý. Petr Jiráček vydržel tempo české nejvyšší soutěže v Jablonci jen něco málo přes hodinu.

 

To srovnání bije do očí. Zatímco David Limberský jen pár dní po svém alkoholovém dobrodružství, které skončilo jím zaviněnou bouračkou a posléze"kartáčem" od vedení Viktorie Plzeň, odehrál zápas v Příbrami ve velkém stylu a dvěma brankami přispěl k vítězství 4:0, Petr Jiráček v Jablonci nestíhal.

 

Srovnávat tempo německé Bundesligy a české nejvyšší fotbalové soutěže, to je jako srovnávat nadupaného bavoráka se starou škodovkou. Petr Jiráček v Německu odehrál skoro sedm desítek utkání, měl by být tedy na tamní fotbal zvyklý. Byť v posledních měsících před odchodem do Sparty spíše vysedával na lavičce či své spoluhráče sledoval z tribuny.

 

 

Natrénováno by mít měl, v Hamburku absolvoval před sezónou celou přípravu. Jenže Petr Jiráček si do dresu Sparty zkušenosti s německou Bundesligou nepřenesl. Alespoň zatím. V remízovém utkání Letenských v Jablonci musel ze hřiště už v 72. minutě, prý mu došly síly.

 

Nejen příznivci Sparty ale čekali od hráče, který má za sebou angažmá ve Wolfsburgu a Hamburku, nejspíš o dost víc. "Jestli je tohle posila, vypadal na hřišti jako na nějakém pouťáku! Co ta figura, to ani netrénoval? Kde dal Ščasný oči, to teda nevím, hrůza," nešetřila Jiráčka jedna ze sparťanských fanynek.

 

Petr Jiráček to sice nemá coby někdejší opora rivala z Plzně u fanoušků jednoduché, jediné, co mu však může v jejich očích pomoci, jsou výkony v letenském dresu. A na těch bude muset ještě zapracovat...

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program