Fotbal Pobavil Bundesligu

Kam koukal? Brankář Stuttgartu je všem pro smích

Tohle brankář Stuttgartu nezvládl
Zdroj: Twitter

Dávej pozor! Brankář dostal hloupý gól přímo z vhazování. S Werderem Brémy sice nakonec Stuttgart vyhrál 2:1, ale kvůli zbytečné chybě se musel bát o body do poslední minuty.

„Nikdy nedávej malou domů přímo na bránu“, hučí trenéři do svých svěřenců už od žáčků. O autu se ale nikdo nezmiňuje. A měl by! Nebo alespoň říct brankáři, že když si na skákavý míč z autu nevěří, neměl by na něj sahat.

Hodilo by se to Ronu-Robertu Zielerovi. Ten si v 68. minutě zápasu Bundesligy rovnal štulpny a nevšiml si, že na něj spoluhráč zamířil při autovém vhazování. Zieler neudržel chladnou hlavu a snažil se míč na poslední chvíli zastavit.

Ten mu lehce lízl nohu a zamířil do brány. Kdyby se na něj Zieler jen díval a v poklidu ho nechal doskákat za brankovou čáru, udělal by lépe. Gól by totiž neplatil a Brémy by kopaly roh.

Jiří Pavlenka s Theodorem Gebre Sellasim se tak radovali snad z nejsnazšího vyrovnání, které kdy zažili. Přesto z duelu odešli poraženi, protože o sedm minut později vrátil vedení Stuttgardu, které už si nenechali vzít.