zima je za rohem

Fotbalisté a fanoušci na stadionu v Salt Lake City byli svědky hodně zajímavé podívané. Tamní stadion zasypal na konci zápasu příval sněhu a spíše než fotbalové hřiště připomínal běžkařský areál.

Salt Lake City, které leží v srdci amerického pohoří Kordillery, zasáhla sněhová nadílka a to krátce před posledním zápasem základní části MLS.

Pořadatelé měli s hrací plochou velké starosti. Do akce musela být povolána hrabla, kterými se odhrnuly lajny, aby se mohlo v poklidu hrát. Husté sněžení se ale vrátilo ve druhém poločase. Od 60. minuty chumelilo prakticky v kuse a nebylo téměř vidět z jednoho konce hrací plochy na druhou.

Nadšení nebyli ani diváci, kteří mohli v omezeném počtu do ochozů. Ani jim se vánice nevyhnula a po chvíli vypadali doslova jsko sněhuláci.

1
/
13
Husté sněžení neustávalo ani během zápasu

Domácí příznivci navíc odcházeli ze stadionu nejen promrzlí a s náběhem na pořádnou chřipku, ale také zklamaní. Jejich oblíbenci totiž prohráli na svém hřišti s favorizovaným Sportingem Kansas City 0:2.

Real nakonec skončil v základní části až 11. a play-off se jej nebude týkat. V dějišti zimních olympijských her v roce 2002 se tak alespoň nemusí strachovat, že by ve vyřazovací části museli řešit další sněhovou bojovku.