medailová naděje

Kajakář Prskavec musel překopat trénink, místo Tokia se stará o syna

Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 13. 5. 2020
Téma:

Vodní slalomář Jiří Prskavec se vrátil do přípravy na chystané olympijské hry. I když musel celý tréninkový plán překopat, neztrácí dobrou náladu a těší jej, že může být se svým malým synkem.

Šestadvacetiletý kajakář měl patřit mezi olympijské medailové naděje. Však jen vzpomeňme na poslední turnaj pod pěti kruhy v brazilském Riu, kde navlékl na krk bronz. 

 

Mezi brankami chtěl lovit cenné kovy i na pandemií odsunuté olympiádě v Tokiu. Čtyřnásobný mistr světa si na svou druhou olympijskou šanci bude muset počkat ještě rok. 

 

S tím souvisí i potíže s tréninkem. Prskavec musel doslova překopat celou přípravu, v níž měl postupně ladit formu na největší akci koronavirem poznamenaného roku.

„Najednou mi řekli: Dobrý, tohle vynech a znovu se vrať do tvrdého tréninku,” popisuje rodák z Mělníka změny, které jej po návratu mezi branky na divoké vodě potkaly.

 

Čekání na další velký slalomářský závod mu ale krátí příjemné povinnosti. „Malej zrovna začíná chodit, takže jsem s ním mohl strávit víc času a byl jsem u něj v každé fázi. Je hrozně hezké sledovat, jak roste,” těší se ze svého synka Jiříka.

V červenci se mají čeští vodní slalomáři vydat na nominační závod na světový pohár, který dost možná bude pojat i jako olympijská kvalifikace. Tam se bude Prskavcovi tvrdý trénink hodit!

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program