Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2016 17:17
borec to bude škola

Hezké překvapení: Kadlec si zahraje s fotbalovou superstar!

Rafael Van der Vaart
Zdroj: Profimedia
Rafael Van der Vaart

Raúl González, Ruud van Nistelrooy, Kaká nebo Iker Casillas. To byli hvězdní spoluhráči, kteří v dresu Realu Madrid kombinovali s tehdy 26letým Rafael van der Vaartem. Jenže ty časy už jsou dávno pryč. Místo nich bude teď Nizozemec pobíhat po hřišti s Václavem Kadlecem nebo Filipem Novákem. Jejich Midtjylland podepsal vítěze ankety Golden Boy z roku 2003.

109 zápasů, 25 gólů. Taková je statistika 176cm vysokého středního záložníka v nizozemské reprezentaci. Ajax Amsterdam, Hamburger SV, Real Madrid, Tottenham nebo Betis Sevilla. Ti všichni využívali služby dnes 33letého van der Vaarta. Teď se stěhuje blíž k domovu, dánskému Midtjyllandu pomůže v bojích o slávu v zemi i Evropě.


„Už jsem navštívil stadion a díval se na zápas. Byl jsem mile překvapen a zároveň jsem hned věděl, že tady chci hrát,“ řekl van der Vaart v prvním rozhovoru. „Je to mladý klub se spoustou mladých hráčů a velkou akademií. Já jsem trochu starší, takže doufám, že jim můžu předat své zkušenosti,“ dodal zkušený střední záložník, jehož motivací pro přestup na Jutský poloostrov byla i jeho manželka, která hraje házenou za Esbjerg, 90km od stadionu Midtjyllandu.

 

 


Celý Herning je na nohou. V 50tisícovém městě zvedlo takové jméno na soupisce oblíbeného týmu vlnu radosti. Snad se bude Kadlecovi a Novákovi po boku levonohého záložníka dařit.

med TN.cz