Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

záhada sparťanské otazníky

Kadlec s páskou: Je teď muž na odpis pro Spartu víc, než Lafata?

Václav Kadlec
Zdroj: Profimedia
Václav Kadlec

Fotbalové kolosy mívají stabilní základy. Sparta kdysi tenhle důležitý parametr mívala. Pohled na aktuálně se vyvíjející situaci na Letné však stále budí rozpaky. Naposledy při utkání nejslavnějšího českého klubu s Jihlavou.

Měla to být jasná záležitost. Milionářský klub proti tomu provinčnímu, který má navíc starosti se sestupem. Nakonec to skončilo 1:0. Jihlava věnovala Spartě brzy vedení, nakonec ale nebyla daleko k vyrovnání.
 

Co ale fandy Sparty zarazilo, byla kapitánská páska na paži Václava Kadlece. Neměl být tenhle talentovaný útočník už dávno mimo klub? V srpnu jeho odchod naznačil i samotný trenér Stramaccioni.

Václav Kadlec
Zdroj: Profimedia Václav Kadlec

Jenže po třech měsících je všechno jinak. „Vaklav“, jak italský kouč Kadlecovi se snahou o češtinu říká, je najednou lídrem. Důležitějším členem sestavy, než tribunami milovaný David Lafata. Také jediný gól zápasu proti outsiderovi dal právě on. Ale že dostal i kapitánskou pásku? Znamená to snad, že se v zimě odchod konat nebude?


Před Václavem Kadlecem v sezoně dostali čest vést Spartu i dva další fotbalisté, kteří byli v utkání s Jihlavou na place: Josef Šural a Lukáš Mareček. Ale Stramaccioni možná už tak trochu potřebuje uklidnit ochozy. „Patří mezi starší a zkušenější hráče. A když jsem se rozhodoval mezi ním a Šuralem, tak rozhodlo to, že je tady déle," prohlásil na konto Václava Kadlece.

Tomáš Rosický, Andrea Stramaccioni a David Lafata
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický, Andrea Stramaccioni a David Lafata

Bývaly doby, kdy Sparta měla jasného kapitána. V dávných dobách Karla-Peška Káďu, v poslední úspěšné éře Ivana Haška či Josefa Chovance. Když se nedařilo v roce 2007, v médiích se spekulovalo o tom, zda měnění pásky mezi trojicí Řepka – Sivok – Pospěch není příliš moc. Letos si už pásku předalo šest hráčů: Lafata, Rosický, Mareček, Šural, Michal Kadlec a Václav Kadlec.


Tenhle otazník ale asi není nejpodstatnější. Fandy Sparty zajímá i osud klubové ikony Davida Lafaty, kterému to zřejmě manažer Kotalík v podstatě už spočítal. "Všichni Davida milují, ale není věčný a on ví, že v tuhle chvíli preferujeme Josefa Šurala. David mi řekl, že je to pravděpodobně jeho poslední rok ve Spartě a on ví, že ho budeme využívat, kdy ho budeme potřebovat. O všem ale komunikujeme,“ sdělil trenér Sparty. Málo platné, že se Lafata během 10 minut dostal asi do tří hezkých šancí.

Zklamaný David Lafata
Zdroj: Profimedia

A co Tomáš Rosický? Je opět tajemno: „Rád bych měl Rosického každý zápas, ale nebyl ready.“ Prostě zase to zdravíčko…

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

Celý Program