Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

přestup úsměvná realita

Kadlec do Sparty? Kdepak, na Letné na něj nemají, jde do Dánska

Václav Kadlec
Zdroj: isifa.com
Václav Kadlec

Václav Kadlec sice v bundeslize nehraje a hledal angažmá, Spartu ale odmítl. Nově zkusí štěstí v dánském Mydtjillandu. Hráčův agent Pavel Paska přiznal, že Eintracht Frankfurt požadoval za bývalého hráče z Letné takové peníze, že si jej Sparta nemohla dovolit.

„Všechno vychází ze zájmu Midtjyllandu o Václava. Poprvé jej chtěli už v lednu, pak dvakrát v posledním přestupovém období. Chtěli to mít uzavřené,“ potvrdil přestup pro iSport.cz Pavel Paska, šéf společnosti ISM, která hráče zastupuje.
 

Zájem měla i Sparta, v níž třiadvacetiletý Kadlec na jaře úspěšně hostoval, nicméně Frankfurt už podle Pasky chtěl jednat pouze o přestupu. Letenští prý sondovali situaci, ovšem odradila je vysoká částka. Podle informací isport.cz požadoval Eintracht sumu okolo v rozmezí 60 až 65 milionů korun, což je výrazně nad české poměry.
 

Ambiciózní Midtjylland tuto sumu zaplatil. „Pro Vaška je to restart jeho kariéry. Rozhodli jsme se jít (kvalitou soutěže) trochu níž, kde bude mít větší šancí hrát, aby to zároveň byla příprava na další posun v jeho kariéře,“ uvedl Paska.
 

Současný druhý tým dánské ligy, v němž od léta působí i obránce Filip Novák, má dobře rozehranou skupinu Evropské ligy, v níž figuruje na druhé příčce a má velkou naději na postup do jarní fáze.
 

Kadlec se k novému týmu připojí v první polovině ledna na startu zimní přípravy. Za Frankfurt odehrál v bundeslize dvacet sedm zápasů a vstřelil šest branek. V tomto ročníku odehrál jen 58 minut.

ram

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program