pomoc pozůstalým

K tragédii v Ostravě se vyjádřily i tamní kluby. Soucítí a pomohou i finančně

Úterní ráno se v Ostravě stala obrovská tragédie. Muž v nemocnici vytáhl zbraň a hromadně postřílel lidi na traumatologické ambulanci. Šest lidí usmrtil a další tři zranil. Své prohlašení k situaci vydaly i ostravské sportovní kluby. Baník využije část vstupného z nadcházejícího zápasu na pomoc pozůstalým.

Lidé v Ostravě už ukázali, že jsou připraveni pomáhat. Mezi prvními nabídl pomoc fotbalový klub Baník Ostrava. Ten oznámil, že z posledního letošního ligového zápasu se Spartou část vstupného věnuje na pomoc pozůstalým.


Lítost nad tímto nechutným činem vyjádřila i Sparta. "Naše myšlenky míří k obětem a k pozůstalým po obětech nelidského činu v Ostravě. Přáli bychom si jet o víkendu k zápasu s Baníkem Ostrava za jiných okolností. Upřímnou soustrast rodinám a nejbližším těch, kteří hrůzný útok nepřežili," napsala Sparta na svém twitterovém účtu.

 

 

Své vyjádření k události umístil na sociální sítě i ostravský hokejový tým. Ten hraje další domácí utkání až 18. 12., ale už nyní ví, že před zápasem se bude držet minuta ticha za oběti masakru.

 

 

 

K tragédii se vyjádřil i Milan Baroš, legenda ostravského Baníku. „Celý Baník otřesný čin v nemocnici zasáhl. Naše myšlenky jsou s rodinami obětí a věříme, že klub najde nějakou formu, jak pozůstalým alespoň trochu pomoci,“ uvedl Baroš.

Radek Mazal, sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program