serie A

Juventusu pomohl k oslavám geniální trestňák. Pálil samozřejmě Ronaldo!

Tomáš Rambousek
26.7. 2020 23:42

Fotbalisté Juventusu podeváté v řadě slaví mistrovský titul v italské Serii A. Definitivně o něm rozhodli dvě kola před koncem v utkání se Sampdorií Janov. Vítězství 2:0 řídil Cristiano Ronaldo, který jeden báječný gól dal sám a druhý připravil pro Bernardeschiho.

Trenérský stratég a mistr na standardní situace Karel Brückner by měl radost z toho, jak si Juventus poradil s trestným kopem na konci první půle. Parádní a překvapivá souhra Pjaniče s Cristianem Ronaldem, který mohl pálit neatakovaný z hranice velkého vápna, znamenala vedoucí gól „Staré dámy“.

Po poločasové přestávce pak ještě Bernardeschi dorazil do sítě Sampdorie ostrou Ronaldovu střelu z levé strany. Ronaldo pak ještě minuto před koncem nedal za rozhodnutého stavu penaltu.

Juventus vyhrál 2:0 a dvě kola před koncem si vytvořil sedmibodový náskok na druhý Inter Milán.

"Bianconeri" slaví devátý italský titul v řadě a 36. celkově. Cristiano Ronaldo pak do své sbírky přidal už sedmou mistrovskou trofej. Třikrát vyhrál Premier League v dresu Manchesteru United, dvakrát španělskou La Ligu s Realem Madrid a podruhé slaví nyní i s Juventusem.