dopis desetiletého klučiny

Jürgen Klopp překvapil! Odepsal fanouškovi, který si přál jeho prohry

Jürgen Klopp
Zdroj: Profimedia
Jürgen Klopp
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 21. 2. 2020
Téma:

Hezké gesto ukázal trenér fotbalového Liverpoolu Jürgen Klopp. Teprve desetiletý fanoušek Manchesteru United mu totiž napsal dopis, ve kterém ho žádal, aby Liverpool konečně přestal vyhrávat. Německý stratég to jen tak nepřešel, nýbrž malému fanouškovi odvěkého rivala odepsal.

Famózní jízda Liverpoolu touto sezonou Premier League je neskutečná. Z šestadvaceti zápasů si Reds připsali 25 výher a jednu remízu. Pro fanoušky party kolem Kloppa je to nádherné období, když fandíte jejich největšímu rivalovi Manchesteru United, je to spíše noční můra.


Desetiletý Daragh patří právě mezi fanoušky Rudých ďáblů, a tak se s tím rozhodl něco udělat. Napsal dopis trenérovi Liverpoolu Jürgenu Kloppovi.


"Liverpool vyhrává příliš mnoho zápasů. Jestli vyhrajete dalších devět zápasů, budete mít nejdelší jízdu bez porážky v historii anglického fotbalu. Pokud fandíte United, tak je to velmi smutné," postěžoval si malý fanda United."Takže až bude Liverpool příště hrát, prosím zařiďte, ať prohrají. Měli byste nechat druhý tým skórovat. Doufám, že jsem vás přesvědčil, abyste nevyhrál ligu, ani žádný další zápas,"
přišel s možným řešením desetiletý Daragh.


Jürgenu Kloppovi se zalíbilo, s jakou vášní malý fanoušek prožívá fotbal, a tak se mu rozhodl odepsat. "Jakkoliv chceš, aby Liverpool prohrál, mojí prací je udělat vše pro to, abych Liverpoolu pomohl k vítězství, jelikož na světě jsou miliony lidí, kteří si to přejí, takže já je nechci zklamat. Bezpečně ale můžu říct jednu věc, že tvá vášeň pro fotbal se nikdy nezmění. Manchester United má velké štěstí, že tě má," odepsal trenér Liverpoolu."Přestože naše kluby jsou velkými rivaly, sdílíme také velký respekt k tomu druhému. A to je pro mě to, o čem je fotbal," přidal Klopp k dopisu hezké poslání.Nejbližší příležitostí, kdy by se mohl radovat desetiletý Daragh z klopýtnutí Liverpoolu bude v pondělí. To se totiž Reds utkají s West Hamem, takže spolu s malým fanouškem bude doufat i spousta Čechů, že Kloppova parta padne, jelikož za Kladiváře nově nastupuje i Tomáš Souček.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Běhej lesy - Slavkovský les

   18:45 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

Celý program