Velký trest

Juniorský mistr světa v problémech. Stáj ho suspendovala za nevhodný tweet

Americký juniorský mistr světa Quinn Simmons
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
1.10. 2020 20:30

Hodně kontroverzní moment vyvolal tweet amerického cyklisty Qiunna Simmonse. Teprve 19letý závodník se na sociálních sítích vyjádřil, že je příznivcem současného prezidenta USA Donalda Trumpa a jeho stáj Trek-Segafredo ho za to suspendovala.

Juniorský mistr světa ze silničního závodu v tomto případě komentoval příspěvek novinářky José Beenové. Ta v reakci na předvolební debatu mezi prezidentem Donaldem Trumpem a jeho protivníkem Joem Bidenem, napsala: „Pokud mě sledujete a podporujete Trumpa, můžete jít.“

Na její slova zareagoval právě cyklista Simmons, který ji napsal „Bye“ (s loučícím emotikonem mávající ruky). Když se ho pak v komentářích jeden z fanoušků zeptal, zdali je „Trumpovec“, odpověděl „Správně“, a ke svému komentáři ještě přidal emotikon americké vlajky.
 


Na jeho chování na Twitteru se dost výrazně posvítilo vedení stáje Trek-Segafredo, které cyklistu okamžitě suspendovalo. "Jsme organizací, která oceňuje inkluzivitu a podporuje rozmanitější a spravedlivější sport pro všechny sportovce. Podporujeme právo na svobodu projevu, lidé ale musí nést odpovědnost za svá slova a činy. Jezdec týmu Quinn Simons bohužel publikoval na sociálních sítích prohlášení, která považujeme za kontroverzní, štvavá a škodící týmu, profesionální cyklistice, jejím fanouškům a pozitivní budoucnosti, kterou, jak doufáme, pomáháme vytvořit. V reakci na to nebude (Quinn Simons) až do odvolání závodit za Trek-Segafredo," vysvětil americký tým svůj razantní krok.
 

 

Novinářka Beenová následně tweet smazala, a dokonce se zastala i potrestaného cyklisty. "Je mi z té situace strašně, pro Simmonse je hrozné, že zmešká své milované klasiky. Suspendaci bych nikdy nevolila," dodala.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   01:05 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   10:55

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Kolo pro život - Orlík

   11:50

   Český motorsport 2021 (3)

 • Nova Sport 2

  • KSW 61: Pudzian vs. Juras

   23:05 02:05
   02:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   02:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

   09:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   10:40

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   10:55

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Celý program