Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 11. 2018
Cyklistika Světový pohár

Junior Ťoupalík dojel v závodě SP cyklokrosařů v Táboře čtvrtý!

Jakub Ťoupalík
Zdroj: ČTK

Cyklokrosař Jakub Ťoupalík dojel v domácím závodě juniorů na Světovém poháru v Táboře čtvrtý. Do první desítky se vešli ještě další tři čeští jezdci. Sedmý skončil Jan Zatloukal, za ním se seřadili Pavel Bittner a Tomáš Ježek. Vyhrál Belgičan Witse Meeussen, druhý byl šestnáctiletý syn krosového velikána Svena Nyse Thibau.

Ťoupalík dorazil do cíle jen pět sekund za vítězem a jen těsně prohrál souboj o třetí příčku. "Jsem spokojený. Čtvrté místo na Světovém poháru musím brát s ohledem na to, jak to bylo celý závod vyrovnané. Jezdilo nás tam jednu chvíli osm," řekl Ťoupalík novinářům.

 

Mrzel ho jen karambol dvě kola před koncem. "Škoda toho pádu, stál mě hodně sil. Byl jsem pak takový pobouchaný, ztrácel jsem hodně v technice, ale čtvrté místo beru," dodal Ťoupalík.

 

Ježek se znovu vešel do desítky, jako se mu to podařilo již před necelým měsícem, kdy vybojoval bronz v Bernu. "Myslel jsem na víc," netajil přesto zklamání. "Ale i tak je to umístění do desítky doma, takže dobrý. Moc mi závod nesedl technicky, nesedí mi příliš ten zmrzlý povrch, ale není to žádná tragédie," uvedl Ježek.

 

V závodě mužů do 23 let obsadil 12. příčku Josef Jelínek. Při neúčasti mistra světa Eliho Iserbyta z Belgie, který kvůli zdravotním potížím nestartoval, vyhrál hlavní favorit Brit Thomas Pidcock. Jedenáct sekund za úřadujícím evropským šampionem dojeli Ital Jakob Dorigoni a Francouz Antoine Benoist. Jelínek měl na vítěze manko minutu a půl.

 

 

"Odstartoval jsem podle představ, ale když jsme přijeli na louku, tak si přede mnou ustlali dva borci, čímž mě zablokovali a bylo po nadějích. Nezmatkoval jsem a říkal si, že zkusím jet, co to dá. Doufal jsem, že přední skupina bude taktizovat a já se na ni dotáhnu. Ale pak mi strašně ujeli. Nakonec to dopadlo takhle, ale mohlo to být lepší," litoval Jelínek.

ČTK TN.cz