strach z koronaviru

Jste Japonci, tak odejděte! V Lipsku vyhnali fanoušky během zápasu

Fotbaloví fanoušci s rouškou
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 2. 3. 2020
Téma:

Strach z koronaviru omezuje různé sportovní události. Některé jsou rušeny, jiné probíhají bez přítomnosti diváků, ale omezení platí na všechny fanoušky stejně. Na fotbalovém zápase německé Bundesligy v Lipsku se však japonští fanoušci dočkali diskriminace.

Japonští fanoušci, kteří dorazili na bundesligový zápas Lipska proti Leverkusenu měli smůlu, žádný gól neviděli. Nebylo to však kvůli tomu, že hráči branky nevstřelili. Bylo to proto, že pořadatelé je ze stadionu hned v úvodních minutách zápasu vyvedli. Důvodem měla být bezpečnostní opatření, jelikož Japonci byli podezřelí, že jsou nakažení koronavirem.


Jeden z nešťastníků, kterým se to stalo, se o situaci podělil na twitteru. "Včera jsem navštívil zápas proti Bayeru Leverkusen. Na stadion jsem vstoupil bez problémů. Jenže poté, co zápas začal, člen ochranky Red Bull arény mi řekl, že jsem nakažený COVIDem 19, protože jsem Japonec," uvedl v komentáři jeden z fanoušků, který musel předčasně opustit stadion.Další z japonských fanoušků napsal, že byl vyveden 15 minut po výkopu. Člen ochranky se mu sice omlouval, ale to Japonci zkažený fotbalový zážitek nijak nezlepšilo.Poté, co se o nešťastně řešené situaci dozvědělo vedení klubu, vydalo na svém twitteru omluvu. "Ve světle tohoto omylu bychom se rádi omluvili. Pokoušíme se ty fanoušky kontaktovat, abychom je mohli pozvat na další domácí zápas, abychom se jim omluvili za tento incident," stálo v omluvném vyjádření klubu z Lipska.

Ochranka na stadionu měla strach z lidí z nejvíce postižených oblastí, ke kterým patří Čína a Jižní Korea. Bohužel to "odskákali" i Japonci, v jejichž zemi se sice koronavirus také objevil, ale zdaleka ne v takové míře.Vyvedení fanoušci tak neviděli ani gól Patrika Schicka, který se zasloužil o bod za remízu 1:1.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program