Jste Japonci, tak odejděte! V Lipsku vyhnali fanoušky během zápasu

Fotbaloví fanoušci s rouškou
Ilustrační foto
Publikováno 2. 3. 2020

Strach z koronaviru omezuje různé sportovní události. Některé jsou rušeny, jiné probíhají bez přítomnosti diváků, ale omezení platí na všechny fanoušky stejně. Na fotbalovém zápase německé Bundesligy v Lipsku se však japonští fanoušci dočkali diskriminace.

Japonští fanoušci, kteří dorazili na bundesligový zápas Lipska proti Leverkusenu měli smůlu, žádný gól neviděli. Nebylo to však kvůli tomu, že hráči branky nevstřelili. Bylo to proto, že pořadatelé je ze stadionu hned v úvodních minutách zápasu vyvedli. Důvodem měla být bezpečnostní opatření, jelikož Japonci byli podezřelí, že jsou nakažení koronavirem.

Jeden z nešťastníků, kterým se to stalo, se o situaci podělil na twitteru. "Včera jsem navštívil zápas proti Bayeru Leverkusen. Na stadion jsem vstoupil bez problémů. Jenže poté, co zápas začal, člen ochranky Red Bull arény mi řekl, že jsem nakažený COVIDem 19, protože jsem Japonec," uvedl v komentáři jeden z fanoušků, který musel předčasně opustit stadion.

Další z japonských fanoušků napsal, že byl vyveden 15 minut po výkopu. Člen ochranky se mu sice omlouval, ale to Japonci zkažený fotbalový zážitek nijak nezlepšilo.

Poté, co se o nešťastně řešené situaci dozvědělo vedení klubu, vydalo na svém twitteru omluvu. "Ve světle tohoto omylu bychom se rádi omluvili. Pokoušíme se ty fanoušky kontaktovat, abychom je mohli pozvat na další domácí zápas, abychom se jim omluvili za tento incident," stálo v omluvném vyjádření klubu z Lipska.

Ochranka na stadionu měla strach z lidí z nejvíce postižených oblastí, ke kterým patří Čína a Jižní Korea. Bohužel to "odskákali" i Japonci, v jejichž zemi se sice koronavirus také objevil, ale zdaleka ne v takové míře.

Vyvedení fanoušci tak neviděli ani gól Patrika Schicka, který se zasloužil o bod za remízu 1:1.

• NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

09:05 11:00