Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2016 16:10
video moc pěkné

Jsme s tebou, Tonny! Fans dojali svým gestem fotbalistu k slzám

Tonny Vilhena
Zdroj: Twitter

Krásné gesto vůči jednomu ze svých oblíbenců předvedli fanoušci Feyenoordu Rotterdam. Tonnyho Vilhenu, který musel k utkání nastoupit i přes velký smutek ze ztráty blízkého člověka, jejich obdivuhodný čin doslova dojal k slzám.

Jednadvacetiletému středopolaři Feyenoordu zemřela koncem října matka. Jeanette se dlouho srdnatě bila s vážnou nemocí, svůj statečný boj ale nakonec prohrála.
 

O víkendu pak rotterdamští fotbalisté poprvé od smrti Tonnyho matky nastoupili na domácím stadionu. Ačkoliv nebylo pro mladého fotbalistu vůbec lehké soustředit se v posledních týdnech na fotbal, k zápasu proti Zwolle nastoupil v základní sestavě. A hned, jakmile vstoupil na trávník, nestačil se divit.
 

Fanoušci totiž dobře věděli, co se Vilhenovi přihodilo, a ukázali obrovské gesto solidarity. Příznivci Feyenoordu rozsvítili tribuny zaplněného stadionu De Kuip tisíci prskavek. Slavný fotbalový stánek zároveň rozezněli sborovým zpěvem známé fotbalové hymny "You´ll never walk alone", což v překladu do češtiny znamená "Nikdy nepůjdeš sám".

 

 

Tonnyho jejich krásný čin dojal k slzám. Na hřišti pak vydržel celých devadesát minut a patřil k oporám domácích, kteří vyhráli 3:0.
 

msl TN.cz