skvělý úspěch

Jsi stará, říkali jí. Nyní překážkářka Jonesová vyhrála MS v dvojbobu

Lolo Jonesová na překážkách a v dvojbobu
Zdroj: Profimedia
Lolo Jonesová na překážkách a v dvojbobu
Jiří Průša
Jiří Průša
7.2. 2021 11:07
Téma:

Američanka Lolo Jonesová se proslavila jako skvělá atletka, ale nyní sbírá úspěchy i v bobech. Jedenáct let od své poslední medaile z atletického mistrovství světa si stejně jako brzdařka Kaillie Humphriesové dojela pro zlato z mistrovství světa ženských dvojbobů.

Lolo Jonesová závodila na krátkých překážkářských tratích. Na šedesátce vyhrála dvakrát halové mistrovství světa, ale nebyla troškařka a v roce 2012 začala spolu s atletikou dělat i boby.

 

O pouhý rok později byla členkou vítězného smíšeného týmu bobistů a skeletonistů na mistrovství světa. Od té doby na větší úspěch čekala.

 

Nyní se ve svých 38 letech dočkala, když s Kaillie Humphriesovou triumfovala na mistrovství světa dvojbobů v Altenbergu. Američanky byly nejrychlejší ve třech ze čtyř jízd a dojely si pro jasné vítězství.

 

"Stará. Vysloužilá. Měla bys ukončit kariéru. Medaili nezískáš," s takovými výrazy se dle svých slov Jonesová potýkala posledních 11 let od poslední medaile z atletického mistrovství. Nyní těmto nedůvěřivým fanouškům ukázala, že na to stále má.

"Jedenáct let od mé poslední medaile z mistrovství světa. Jedenáct let nenávisti. Všechny je ignorujte a makejte," napsala motivační zprávu na svůj Twitter.

V dalším příspěvku ale přiznala, že většinu zásluh má její parťačka. "Upřímně Kaillie by vyhrála s kýmkoliv z našeho týmu. Tak dobrá je. Devadesát procent toho vítězství jde za ní," uvedla pokorně.

Mistrovství světa v bobech bude v neděli pokračovat třetími a čtvrtými jízdami mužských dvojbobů. Česká posádka Dvořák/Nosek drží po dvou jízdách 17. místo.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   15:05 16:00
   16:00

   Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

   20:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

   20:35

   NHL - akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   15:00 16:45
   16:45

   Behaj lesmi - Děvín

   17:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   18:00

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   19:45

   Kolo pro život - Dobříš

Celý program