skvělý úspěch

Jsi stará, říkali jí. Nyní překážkářka Jonesová vyhrála MS v dvojbobu

Lolo Jonesová na překážkách a v dvojbobu
Zdroj: Profimedia
Lolo Jonesová na překážkách a v dvojbobu
Jiří Průša
Jiří Průša
7.2. 2021 11:07
Téma:

Američanka Lolo Jonesová se proslavila jako skvělá atletka, ale nyní sbírá úspěchy i v bobech. Jedenáct let od své poslední medaile z atletického mistrovství světa si stejně jako brzdařka Kaillie Humphriesové dojela pro zlato z mistrovství světa ženských dvojbobů.

Lolo Jonesová závodila na krátkých překážkářských tratích. Na šedesátce vyhrála dvakrát halové mistrovství světa, ale nebyla troškařka a v roce 2012 začala spolu s atletikou dělat i boby.

 

O pouhý rok později byla členkou vítězného smíšeného týmu bobistů a skeletonistů na mistrovství světa. Od té doby na větší úspěch čekala.

 

Nyní se ve svých 38 letech dočkala, když s Kaillie Humphriesovou triumfovala na mistrovství světa dvojbobů v Altenbergu. Američanky byly nejrychlejší ve třech ze čtyř jízd a dojely si pro jasné vítězství.

 

"Stará. Vysloužilá. Měla bys ukončit kariéru. Medaili nezískáš," s takovými výrazy se dle svých slov Jonesová potýkala posledních 11 let od poslední medaile z atletického mistrovství. Nyní těmto nedůvěřivým fanouškům ukázala, že na to stále má.

"Jedenáct let od mé poslední medaile z mistrovství světa. Jedenáct let nenávisti. Všechny je ignorujte a makejte," napsala motivační zprávu na svůj Twitter.

V dalším příspěvku ale přiznala, že většinu zásluh má její parťačka. "Upřímně Kaillie by vyhrála s kýmkoliv z našeho týmu. Tak dobrá je. Devadesát procent toho vítězství jde za ní," uvedla pokorně.

Mistrovství světa v bobech bude v neděli pokračovat třetími a čtvrtými jízdami mužských dvojbobů. Česká posádka Dvořák/Nosek drží po dvou jízdách 17. místo.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:05 14:15
   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

   16:50

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   17:25

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program